چگونگی پیاده سازی گام به گام عملی و کاربردی شبکه سازی (از ۰ تا ۱۰۰)

چگونگی پیاده سازی گام به گام عملی و کاربردی شبکه سازی (برپایی و مدیریت یک شبکه کامل از ابتدا) پیاده سازی (Workgroup)

شاید شما بعنوان یک کاربر کامپیوتر هیچ گونه شناخت و آشنایی نسبت به شبکه های کامپیوتری نداشته باشید، اینکه اصولاً شبکه های کامپیوتری دارای چه کاربردهایی هستند، چگونه می توان آنان را ایجاد کرد، دارای چه سخت افزار و نرم افزاری می باشند، و چه تجهزاتی برای پیاده سازی موردنیاز است، چه تجهیزاتی برای این منظور وجود دارد، چگونگی استفاده از آنان، مفاهیم مختص به  IP Address و تخصیص دادن آدرس به کامپیوترها به چه صورت است و در مجموع نیاز شما آشنایی با چگونگی پیاده سازی گام به گام برپایی یک شبکه از ابتدا و حتی بدون شناخت قبلی از چگونگی انجام آن می باشد.

ویژگی ها و مزایای کتاب

بنابراین با مطالعه این کتاب می توانید دانش بسیار مناسب و صددرصد کاربردی را در زمینه شبکه های کامپیوتری، چگونگی پیاده سازی کامل آنان، چگونگی به اشتراک گذاری اینترنت و بسیاری موارد دیگر که همگی در قالب مفاهیم کاملاً عملی و کاربردی همراه با تصاویر مرتبط گردآوری شده است به دست آورید.

در این کتاب الکترونیکی به معرفی شبکه های کامپیوتری (Network) پرداخته شده است و با بیان مفاهیم پایه و مورد نیاز برای راه اندازی یک شبکه کامپیوتری شما را در استفاده و به کارگیری شبکه های کامپیوتری همراهی می نماید، تمامی مفاهیم به شیوه ایی بسیار ساده و قابل درک و از ابتدا عنوان شده است و سعی شده است از بیان مطالبی که کاربردی نمی باشند تا حد امکان پرهیز گردد.

 در قسمت اول:

این کتاب با اصول اولیه شبکه های کامپیوتری، دلایل ایجاد آنان، توپولوژی های کاربردی، وسایل مورد نیاز برای استفاده و پیاده سازی یک شبکه، انواع کارت های شبکه از نوع  وایر و وایرلیس، انواع کابل های شبکه و چگونگی سوکت زدن و اسمبل آنان، چگونگی استفاده کاربردی از آنان و مطالب سخت افزاری مقدماتی و لازم برای برپایی یک شبکه آشنا خواهید گشت.

 در ادامه و در قسمت دوم:

شما با مدل شبکه ایی Workgroup و خواص آن آشنا خواهید گشت، بررسی تک تک مشخصه های این نوع از شبکه، کاربرد آن و موارد مرتبط همگی در قسمت دوم این کتاب مورد بررسی قرار گرفته است.

 در قسمت سوم:

بعد از آنکه آشنایی مناسبی با سخت افزار های مورد نیاز و همچنین مدل شبکه ایی Workgroup پیدا کردید نوبت به بررسی چگونگی پیاده سازی کامل و کاربردی یک شبکه بر مبنای مدل Workgroup می رسد و تمامی موارد از ابتدا تا انتهای پیاده سازی این نوع از شبکه به صورت عملی مورد بررسی قرار گرفته است.

 بررسی مواردی از قبیل:

چیستی IP Address و چگونگی تخصیص آن به کامپیوترهای شبکه، بررسی تست ارتباطی مابین کامپیوترهای شبکه، بررسی گام به گام ایجاد یک شبکه Workgroup کامل به همراه اطمینان از عملکرد صحیح تمامی کامپیوترهای شبکه با یکدیگر، بررسی شرایط اتصال به کامپیوترهای شبکه به یکدیگر و عدم استفاده از پسورد کامپیوترهای مقابل در هر بار اتصال به آنان و موارد دیگر که همگی در این قسمت از کتاب مورد بررسی قرار گرفته است.

 در قسمت چهارم:

بعد از آنکه یک شبکه کامل از ابتدا و به همراه تمامی تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری پیاده سازی گردید حال نوبت به استفاده و به اشتراک گذاری اینترنت در این شبکه خواهد رسید که شما با مطالعه مفاهیم به طور کامل با تمامی موارد و نکات مربوط به این نوع پیاده سازی آشنا خواهید گشت.

 در قسمت پنجم:

شما با مدیریت نمودن Connectionهای مختلف موجود در کامپیوتر از قبیل، LAN, ADSL, Dial-up و غیر آشنا خواهید گشت و با استفاده از مفاهیم بیان شده قادر خواهید بود مدیریت سیستم عامل را مختص به Connectionهای ارتباطی انجام دهید.

در تمامی قسمت های کتاب سعی شده است با استفاده از عکس هایی که از تنظیمات و Settingsها تهیه شده پیاده سازی مطالب به طور کامل تری عنوان گردد.

 عنوان های مربوط به قسمت های مختلف کتاب را در زیر مشاهده می نمایید:

قسمت اول:آشنایی با مفاهیم پایه و ابتدایی شبکه ایی Network

قسمت دوم: معرفی خواص مدل شبکه ایی Workgroup

قسمت سوم: چگونگی پیاده سازی یک  شبکه Workgroup

قسمت چهارم: چگونگی پیاده سازی به اشتراک گذاری اینترنت در شبکه Workgroup

قسمت پنجم: مدیریت انواع Connectionها در  ویندوز XP

 تعداد صفحات کتاب: ۲۰۲

زمان انتشار: اردیبهشت ۱۳۹۰

دسته بندی: مباحث عمومی کامپیوتر و شبکه

چکیده مطالب:

جامع ترین و کامل ترین مرجع آموزش شبکه از پایه و چگونگی ایجاد و پیاده سازی عملی و گام به گام شبکه سازی و بررسی تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری مورد نیاز در شبکه و به اشتراک گذاری اینترنت در شبکه و مدیریت Connectionهای ارتباطی در ویندوز، IP Addressing و …


 مطالعه مفاهیم این کتاب برای تمامی کسانی که حتی هیچ نوع آشنایی با شبکه و شبکه سازی ندارند و همچنین تمامی علاقه مندان به مفاهیم شبکه و کسانی که قصد دارند با سرعت و در عین حال با دانش مناسب یک شبکه از کامپیوترهای متصل به یکدیگر را، راه اندازی نمایند، آنها را مدیریت کرده و به دانش مناسبی در همین زمینه دست پیدا نمایند توصیه می گردد.

برای دانلود کتاب الکترونکی از سایت سافت گذر بر روی لینک کلیک نمایید.