معرفی آزمون بین المللی (۶۴۲-۷۰) Windows Server 2008R2 Infrastructure

دوره Infrastructure ، را می توان به عنوان سومین دوره Mcitp معرفی کرد که بهتر است در ابتدا با دوره windows 7 شروع کرده و در ادامه با خود windows server 2008R2 آشنا شده و سپس شروع به مطالعه دوره Windows Server 2008R2 Infrastructure کرده، دوره Infrastructure یکی از مهمترین و در عین حال پرکاربردترین دوره ها می باشد که دانش پژوهان نیاز است این دوره که مربوط به زیرساخت شبکه می باشد را به صورت کامل و کاربردی فراگرفته اید.

مباحث دوره

در این دوره شما با مباحث IP Address و subnetting آشنا می شوید. همچنین با مباحث مربوط به NAT آشنا خواهید شد،می توان گفت سرویسی است که بیشتر برای تبدیل ip های private در یک شبکه و تبدیل آن ها به IP های Public برای استفاده از اینترنت مورد نیاز می باشد. با سرویس NAP آشنا خواهید شد می توان گفت که NAP یک سروری است که وظیفه اش بررسی سلامت client ها می باشد و اگر client ها مشکلی ندارند بتوانند وارد سیستم شوند. NAPبرای کنترل دسترسی کامپیوتر های client به منابع شبکه بر اساس انطباق آن ها با policy های حاکم بر شبکه می باشد. یکی دیگر از مباحثی که در این دوره آشنا خواهید شد VPN می باشد که به معنای شبکه خصوصی مجازی می باشد که از شبکه عمومی، اینترنت به عنوان کانال ارتباطی برای ایجاد ارتباط استفاده می کند. از اهم مباحث این دوره می توان به مباحث DNS، DHCP اشاره کرد که بسیار پرکاربرد می باشند و سرویس های هستند که مدیر شبکه بسیار با این دو سرویس در شبکه سروکار دارد و نیاز یک متخصص شبکه می باشد که این دوره را سرویس را به صورت حرفه ای فرا گرفته و تخصص خود را در این مباحث به حد اعلا رساند.

با مطالعه این دوره در موارد زیر مهارت مهارت کسب خواهید نمود:

  • آشنایی با IP Address
  • نصب و پیکربندی DNS
  • نصب و پیکربندی DHCP
  • نصب و راه اندازی NAP
  • نصب و پیکربندی Router
  • نصب و راه اندازی NAT
  • نصب و راه اندازی WSUS
  • …..

محصول تولیدی فرزان

جهت آشنایی با محصول دوره ۶۴۲-۷۰ که گروه آموزشی فرزان در این زمینه تولید کرده است. به منوی محصولات مراجعه نمایید.


سرفصل های مایکروسافت

سرفصل های رسمی بر اساس کتاب مایکروسافت:

Understanding and Configuring TCP/IP

Chapter 1

Configuring Name Resolution

Chapter 2

Configuring a DNS Zone Infrastructure

Chapter 3

Creating a DHCP Infrastructure

Chapter 4

Configuring IP Routing

Chapter 5

Protecting Network Traffic with IPsec

Chapter 6

Connecting to Networks

Chapter 7

Configuring Windows Firewall and Network Access Protection

Chapter 8

Managing Software Updates

Chapter 9

Monitoring Computers

Chapter 10

Managing Files

Chapter 11

Managing Printers

Chapter 12


دانلود و معرفی منبع رسمی

Configuring Windows Server 2008 Network Infrastructure

p116

جهت دانلود کتاب به لینک زیر مراجعه نمایید:

این کتاب مختص به نگارش Server 2008R2 می باشد.

دانلود کتاب Ms-Press کد آزمون ۶۴۲-۷۰ (نگارش دوم) PDF قسمت اول

دانلود کتاب Ms-Press کد آزمون ۶۴۲-۷۰ (نگارش دوم) PDF قسمت دوم

حجم کتاب:  ۱۴MB


هزینه دوره

این دوره در آموزشگاه های معتبر تهران در قالب یک دوره به نام Server 2008R2 Infrastructure در حال تدریس می باشد و ساعات آموزش به طور متوسط به صورت زیر است:

مدت زمان دوره: ۷۰ ساعت

و این دوره در حال حاضر با نام Server 2008R2 Administrator در آموزشگاه های معتبر متوسط هزینه زیر در آموزشگاه ها تدریس می گردد.

هزینه دوره: ۵،۵۰۰،۰۰۰ ریال

آزمون بین المللی Windows Server 2008R2 70-642، با هزینه ۹۰ الی ۱۲۰ دلار ، توسط شرکت مایکروسافت ارائه می گردد در تمامی نمایندگی های مجاز این شرکت در دنیا در حال برگزاری است.


اطلاعات آزمون

آزمون دوره Windows Server 2008R2 70-646، شامل جزییات زیر می باشد:

  • آغاز برگزاری آزمون: June 2009
  • زبان های آزمون: انگلیسی ، روسی ، آلمانی ، فرانسوی و …

آزمون این دوره شامل ۵۵ سوال که مدت زبان پاسخگویی ۱۲۰ دقیقه می باشد و می بایست نمره ۷۰۰ از ۱۰۰۰ کسب کنید تا در این آزمون قبول شوید،  برای اطلاع از سرفصل های رسمی و بررسی اخرین شرایط آزمون بین المللی Windows Server 2008R2 70-642 به آدرس سایت مایکروسافت مراجعه نمایید:

http://www.microsoft.com/learning/en/us/exam.aspx?id=70-680

pp122


نمونه سوالات آزمون

نمونه سوالات آزمون بین المللی ۶۴۲-۷۰:

جهت دانلود و استفاده از نمونه سوالات در نظر گرفته برای این دوره آموزشی با دانلود و مطالعه نمونه سوالات و نحوه برگزاری امتحان بین المللی این دوره آشنا خواهید گشت و  می توانید نقاط ضعف خود را تشخیص دهید و آن ها را تقویت نمایید.


همچنین سری دیگری از نمونه سوالات آزمون بین المللی  (۶۴۲-۷۰) Windows Server 2008 R2 Infrastructure از دوره MCITP را برای شما عزیزان آماده کرده ایم، که به زودی تشریح فارسی این سوالات و پاسخهای آنها را نیز در اختیار شما قرار خواهیم داد.

امیدواریم مثمر ثمر بوده و ضمن آشنایی با سبک سوالات آزمونهای بین المللی، توانایی و قدرت تحلیل خود را در کنار استفاده از آموزشهای داده شده و مطالعه این نمونه سوالات افزایش دهید.

لینک دانلود نمونه اول PDF

لینک دانلود نمونه دوم VCE