مایکروسافت به دلیل بروزرسانی اجباری به ویندوز ۱۰ ، جریمه شد!

مایکروسافت پس از انتشار ویندوز ۱۰ برای مجبور کردن کاربران به به روزرسانی به این نسخه جدید ، سیاست های خاصی را به کار برده است، بعضی از کاربران ویندوز ۷ و ۸ از این یه روز رسانی اجباری ناراضی بوده اند. و به تازگی یک کاربر توانسته است  شکایتی بر علیه مایکروسافت برای گرفتن غرامت ۱۰ هزار دلاری ، ارائه کند.

این به روز رسانی که برخی اوقات بدون تاییدیه کاربر انجام میشود ، یکی از روش های این شرکت برای افزایش کاربران نسخه جدید سیستم عامل خود است ، و برخی کاربران از این موضوع ناراضی هستند ، که حتی گاهی اوقات این بروزرسانی اجباری مشکلاتی را برای کاربران ایجاد می کند.تری گلدستین (Teri Goldstein) نام کاربری که از این شرکت شکایت کرده  دارای یک کسب و کار کوچک در کالیفرنیا می باشد ، شکایت گلدستین برای دریافت ۱۰ هزار دلار غرامت می باشد به عنوان خسارت وارد شده به هزینه های کامپیوتر جدید وی است ، طبق گزارش گلدستین این بروزرسانی اجباری به ویندوز ۱۰ مشکلات متعددی برای کامپیوتر اصلی کسب و کار او کرده است و در نهایت مجبور به خرید یک کامپیوتر جدید شده است.

تری گلدستین در این مورد به خبرگزاری‌ها اعلام کرده است: “من تا قبل از این در مورد ویندوز ۱۰ اطلاعی نداشتم. برای تایید بروزرسانی نیز هیچ سوالی از من پرسیده نشد.”

گلدستین اولین کاربری است که به خاطر این بروزرسانی اجباری توانسته است مایکروسافت را مجبور به پرداخت غرامت کند  اما کاربران زیادی هستند که از این بروزرسانی اجباری به ویندوز ۱۰ ناراضی هستند. ردموندی‌ها از ابتدای سال جاری بروزرسانی ویندوز ۱۰ را از حالت انتخابی به حالت توصیه‌شده در ویندوز تغییر دادند و همچنین علامت ضربدری که برای لغو پیغام‌های بروزرسانی استفاده می‌شد، می تواند بروزرسانی را تایید کرده. مایکروسافت در این پرونده، هیچ گونه اشتباهی را قبول نکرده و فقط یک راهنمای جدید برای لغو بروزرسانی ها انتشار کرده است. البته  هنوز هم ممکن است اگر کاربران برای این بروزرسانی اقدام برای لغو نکنند ،دچار بروزرسانی اجباری شوند.

طبغ اعلام منابع خبری ، مایکروسافت قصد داشته اعلام تجدید نظر در حکم تری گلدستین کند اما برای جلوگیری از هزینه‌های اضافی دادگاه، اقدام خود را لغو کرده است.

e549b22c-b357-49c2-ab60-a6e90b088c3e

.


دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.