دوره های آموزشی MCSA و MCSE

دوره MCSA و MCSE
شرکت مایکروسافت دارای دوره‌های آموزشی فراوانی است که بطور رسمی و غیررسمی در بیشتر نقاط دنیا برگزار می‌شود. در پایان هر دوره هر دانشجو می‌تواند با گذراندن آزمون‌های بین‌المللی مدرک آن دوره را از شرکت مایکروسافت اخذنماید و به عنوان کاربر حرفه‌ای شرکت در آن دوره شناخته شود و برای دستیابی به مدرک مهندسی مایکروسافت هر دانشجو باید هفت دوره را با موفقیت بگذراند و در آزمون نهایی هر دوره نیز پذیرفته شود. پس از پایان دوره آن دانشجو به عنوان مهندس مایکروسافت در کل دنیا با یک شناسه کاربری منحصر به فرد شناخته می‌شود.

تخصص یک مهندس مایکروسافت در طراحی، برنامه‌ریزی، هدایت و اشکال‌یابی شبکه‌های کامپیوتری مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز است. یک مهندس سیستمهای مایکروسافت می‌بایست تمامی زیرساختهای لازمه برای ایجاد یک شبکهٔ رایانه‌ای را بداند و با توجه به نیازهای شرکت متبوع بهترین راه حل را برای بهینه‌کردن امور در اختیار آن شرکت قراردهد. دوره MCSE و MCSA مدارک و دوره های مایکروسافت در زمینه شبکه های کامپیوتری بر مبنای سیستم عامل های سرور و کلاینت مایکروسافت است.

اخیرا مایکروسافت مدارک ، دوره ها و گواهینامه های خود را بر اساس سیستم عامل Widows Server 2012 به روز نموده است که این مدارک جدید MCSE و MCSA نام گرفته است. در ویرایش جدید مدارک مایکروسافت ، علاقه مندان می توانند با گذراندن و پاس نموده ۵ آزمون به مدرک و گواهینامه MCSE نائل آیند.

همچنین مدرک MCSA همراه با MCSE ارائه شده است که در اصل قسمتی از MCSE است ، علاقه مندان به دوره های مایکروسافت ابتدا پس از گذراندن سه کورس مدرک MCSA را اخذ نموده و با گذراندن پنج کورس کامل مدرک MCSE را دریافت خواهند نمود. به بیانی ساده تر اگر مدرک MCSE را معادل کارشناسی (لیسانس) در دوره های شبکه مایکروسافت بدانیم مدرک MCSA معادل کاردانی (فوق دیپلم) خواهد بود.

این دوره های آموزشی حدود ۲۴۰ ساعت و قالبا شامل پنج کورس مجزاست که به دلیل پیوستگی مطالب و تجربه خوبی که داشته ایم این ۵ کورس به صورت یک پک کامل و در قالب یک دوره آموزشی مستقل ارایه شده است.


آموزش MCSE
MCSE یکی از معتبرترین مدارک ، گواهینامه و دوره های آموزشی در زمینه شبکه است ، این گواهینامه موید تخصص دارنده این گواهینامه در زمینه طراحی و راه اندازی و مدیریت شبکه های کامپیوتری است.

MCSE اختصار عبارت Microsoft Certified Solutions Expert می باشد.

همچنین مدرک MCSA همراه با MCSE ارائه شده است که در اصل قسمتی از MCSE است ، علاقه مندان ابتدا پس از گذراندن سه کورس مدرک MCSA را اخذ نموده و با گذراندن دو کورس دیگر (پنج کورس کامل) مدرک دوره MCSE را دریافت خواهند نمود. به بیانی ساده تر اگر دوره MCSE را معادل کارشناسی (لیسانس) در دوره های شبکه مایکروسافت بدانیم مدرک MCSA معادل کاردانی (فوق دیپلم) خواهد بود.


این مدارک که به مجموعه آنها (MCP (Microsoft Certified Professional گفته می‌شود، طی امتحانات استانداردی، به افرادی داده می‌شود که در به کارگیری یا پیاده کردن یکی از محصولات یا فناوری‌های مایکروسافت مهارت کافی کسب کرده‌اند. کسب این مدارک، نشان دهنده آن است که صاحب مدرک در به کارگیری آن محصول، محصولات یا فناوری‌ها از نظر شرکت مایکروسافت تخصص کافی دارد. از سوی دیگر، صاحب مدرک می‌تواند به بعضی اطلاعات فنی موجود روی سایت مایکروسافت دسترسی مستقیم داشته باشد. مایکروسافت صاحبان این مدارک را به کنفرانس‌ها و سمینارهای فنی خود دعوت می‌کند و مجله‌ای را هم ویژه این افراد منتشر می‌کند. با ارائه win8 , Server 2012 و نگاه ویژه مایکروسافت در این نسل از سیستم عاملهایش به تکنولوژیهای نوینی همچون Virtualizationو Cloud ،نیاز مبرم به متخصصین مسلط و آشنا به تکنولوژیهای موجود در این سیستم عاملها هر روز بیشتر خواهد شد و برای همگام شدن و عقب نماندن از گردونه ی رقابت در دنیای IT ، متخصصینی که در این زمینه فعالیت میکنند یا قصد ورود به این حوزه را دارند میبایست بی درنگ دانش مورد نیاز را کسب نموده و سطح علمی و توان اجرایی خود را ارتقاء بخشند..


سطوح مدارک جدید مایکروسافت
مدارک ویندوز سرور
مدرک (MCSA2008 (MCITP
مدرک MCSA2012
شرکت مایکروسافت مدارک جدید خود را در سه سطح Associate ،Expert و Master ارائه کرده است


(Microsoft Certified Solutions Associate (MCSA
با گذراندن یکی از زیر مجموعه های این سطح از امتحانات Microsoft می توانید ثابت کنید که مهارتهای فنی پایه ای و اولیه شما در سطحی است که میتوانید یک شغل و حرفه ی مناسب در زمینه ی IT داشته باشید، این سطح از آموزش ها شامل ۶ زیر شاخه است که با کسب مهارت در هر کدام از این موارد که در زیر عنوان شده میتوانید یک مدرک MCSA در آن Platform را اخذ نمایید:


microsoft Certified Solutions Expert (MCSE
استاندارد رسمی جهانی برای IT حرفه ای
ثابت کنید که توانایی ارائه ی راه حل های تئوری جدید برای مشکلاتی که نیاز به چندین تکنولوژی برای حل شدن دارند و پیاده سازی عملی آنها، دارید، این سطح از آموزشهای مایکروسافت شامل ۸ شاخه ی تخصصی از IT است که با گذراندن دوره ی هر کدام از این موارد که در ادامه معرفی می شوند شما می توانید مدرک MCSE در آن شاخه را اخذ نمایید:


دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.