تولید نهایی دوره لینوکس LPIC-1 آزمون ۱۰۱ (۱۱ساعت)

به اطلاع کاربران محترم می رساند، تولید نهایی دوره جدید، دوره لینوکس LPIC-1 آزمون ۱۰۱ به اتمام رسیده است. تمامی علاقه مندان می توانند نسبت به تهیه این محصول به صورت دانلودی اقدام نمایند. مشخصات این دوره آموزشی به شرح زیر است:


دوره لینوکس LPIC-1 آزمون ۱۰۱

اطلاعات بیشتر دوره + نمونه فیلم (کلیک کنید)


مدرس دوره:

مهندس بقایی


مدت زمان دوره:

۱۱ ساعت فیلم آموزشی (فارسی)


سرفصل های این دوره آموزشی به شرح زیر می باشد:


۱-

آشنایی با سرفصل های دوره LPIC-1 کد ۱۰۱ همچنین نصب توزیع های سیستم عامل های Ubunto و Fedora در بستر VMware سپس نصب  Vmware Tools بر روی این دو توزیع به روش های مختلف


۲-

بررسی پیکربندی اولیه سخت افزار و معماری سیستم همچنین آموزش دستورات LSMOD – Modprobe – Lspci   و دستوراتی که می توان اطلاعات بیشتری در رابطه با سخت افزار دریافت نمود.


۳-

بررسی نحوه بوت سیستم، بررسی Firmware از نوع BIOS و UEFI و دیسک های نوع MBR و    GPT، بررسی مراحل بوت تا زمانی که سیستم startup شود، بررسی وضعیت Boot Loader های لینوکس مانند LILO و Grub Version 1,2


۴-

بررسی انواع Runlevel در سطح توزیع های لینوکس، نحوه تغییر Runlevel در  لینوکس ،  آشنایی با دستورات و دایرکتورهای مربتط با Boot Process و Boot Loader ها در توزیع های مهم لینوکس .


۵-

آشنایی با انواع پارتیشن های لینوکس و نحوه طراحی پارتیشن های Swap و Root، بررسی تفاوت انواع Partition style در توزیع های لینوکس و بررسی مفهوم LVM و عملکرد آن بر روی سیستم عامل .


۶-

نصب Boot Manager و پیکربندی فایل های مربوط به LILO – Grub Version1,2 ، نحوه ایجاد Dual Boot در سطح سیستم عامل لینوکس در کنار سیستم عامل ویندوز .


۷-

آشنایی با انواع کتابخانه های لینوکس، نحوه استفاده از دستورات LDD و LDconfig برای مدیریت Library ها، نحوه آدرس دهی Library های جدید و Libraryهای ایجاد شده به صورت دستی بر روی سیستم عامل لینوکس .


۸-

مدیریت Pakage ها (Apps) در توزیع Debian توسط ابزارهایی مانند APT ،  Apt-get ،   Dpkg، Aptitude  که به صورت   CLI و GUL میتوان نرم افزار ها نصب، پاک و یا به روز نمود .


۹-

مدیریت Package ها (Apps) در توزیع Red Hat توسط ابزارهایی مانند RPM و YUM که به صورت CLI می توان اطلاعات درباره نرم افزاربدست آوریم همچنین نرم افزارها را نصب ،  پاک و یا ورژن را ارتقا دهیم.


۱۰-

آشنایی با دستورات Gun و Unix و انجام یک سری تست در سطح Bash Shell ، استفاده از ابزارهای echo ،  export، env همچنین نحوه تعریف متغییرهای محیطی به صورت دستی، فرخوانی آن ها در سطح bash .


۱۱-

پردازش بر روی متون و گذاشتن انواع فیلترها در سطح یک فایل text، تغییر خروجی در سطح دستورات Linux و Unixتوسط دستورات مرتبط با output .


۱۲-

مدیریت بر روی ایجاد، حذف و بستن انواع پروسس ها در سطح سیستم عامل Linux، همچنین مانیتور کردن انوع پروسس ما جهت بالابردن کارایی سیستم ، تغییر و بالا بردن اولویت و کشتن پروسس ها .


۱۳-

آشنایی با انواع روش های پارتشین بندی در حین نصب سیستم عامل و بوت آن، آشنایی با ابزارهای fdisk،  gdisk , parted جهت پارتیشن بندی، نحوه فرمت پارتیشن ها با فایل سیستم مختلف همچنین چک کردن پیوستگی و مانیتور کردن فایل سیستم  ها در توزیع های مختلف .


با سپاس از همراهی شما

1 نظرا برای این مطلب

18/09/27 03:49
Sayed Wali

Thank you for your hardworking.


دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.