تصویر رندر نکسوس های Marlin و Sailfish انتشار یافت

چند سالی است گوشی های هوشمند گوگل تحت سیستم عامل اندروید با نام تجاری نکسوس به بازار عرضه می شوند و محبوبیت بالایی هم نزد کاربران دارند. اخیرا تصویر رندری از دو نسخه‌ی جدید گوشی هوشمند نکسوس منتشر شده که طراحی آن بر اساس جزییاتی که تاکنون از این دو گوشی فاش شده صورت گرفته است.

 همانند گوشی های گلکسی نوت ۷ و آیفون ۷، نکسوس جدید گوگل نیز اسمارت‌فونی است که کاربران بی‌صبرانه منتظر زمان رونمایی از آن هستند و شایعات زیادی راجب به مشخصات سخت‌افزاری و طراحی این موبایل وجود دارد. البته گوگل تصمیم گرفته است که امسال نکسوس‌های جدید خود را همانند سال گذشته،  در دو نسخه با مشخصات سخت‌افزاری و برچسب قیمتی متفاوت به بازار عرضه کند. تا کنون کمپانی تایوانی اچ‌تی‌سی به عنوان سازنده ی گوشی های هوشمند گوگل و نکسوس‌های جدید شناخته می‌شود.

گفته می‌شود که این دو گوشی هوشمند با نام‌های marlin و sailfish روانه‌ی بازار می‌شوند که به ترتیب به معنای نیزه ماهی و بادبان ماهی است. گوگل همیشه نام های جالبی را برای گوشی های هوشمند خود در نظر می گیرد، همانند قبل که نام تمامی گوشی های هوشمند اندرویدی این کمپانی نیز همواره از بین نام شیرینی‌ها، شکلات‌ها و تنقلات گوناگون انتخاب شده است.

به تازگی رندری از این دو گوشی منتشر شده است که می‌توانید آن را در زیر مشاهده کنید.

a69a649f-54d3-4bfb-a868-dfb0694302e8

برای هر دو مدل اسمارت فون این کمپانی یک عکس منتشر شده است. به دلیل اینکه ظاهرا مطابق شایعات منتشر شده، امسال نکسوس‌های جدید گوگل، از نظر طراحی شباهت بسیار زیادی به یکدیگر خواهند داشت و به همین دلیل یک عکس می تواند نمایانگر جزئیات ظاهری این دو مدل باشد. این تصویر نخستین بار توسط وبسایت معتبر اندروید پلیس منتشر شده است. این وبسایت، مدعی است که توانسته است جزییاتی از مشخصات و طراحی این دو گوشی هوشمند را از یک منبع موثق به دست آورد، و تصویر نهایی را با کنار هم قرار دادن همین جزییات طراحی شده است. البته باید این نکته را ذکر کرد که این عکس فقط از روی حدسیات طراحی و سپس منتشر شده است و هنوز نمی توان گفت که به طور حتمی این عکس نمایانگر تمامی جزئیات ظاهری این دو گوشی هوشمند است. بنابراین ممکن است نکسوس‌های نهایی شباهت چندانی به آن نداشته باشند. بنابراین بهتر است به این تصویر، به دید شمایی تقریبی از ظاهر این دو گوشی هوشمند در نظر داشته باشیم.

قابل ذکر است که ایراداتی به این رندر وارد است، از جمله این ایرادات این است که در پشت این گوشی حرف G حک شده است. با سابقه‌ای که از گوگل در طراحی محصولات نکسوس می‌شناسیم، بعید است که چنین طراحی را برای گوشی های خود انجام دهد. گوگل معمولا عبارت nexus را بر پشت دستگاه های خود حک می‌کند. یکی دیگر از ایرادات این رندر آن است که در طراحی بخش پشتی آن،  از مدل‌هایی همچون اچ‌تی‌سی ۱۰ کمک گرفته و نکسوس‌ها را تنها متعلق به اچ‌تی‌سی دانسته است. بعید به نظر می‌رسد که گوگل، برند خود را زیر پرچم اچ‌تی‌سی قرار دهد، و البته احتمالا کمپانی دیگری هم با اچ‌تی‌سی در این کار شریک خواهد بود.

از دیگر موارد قابل ذکر در این طراحی، می‌توان به بهره‌مندی دستگاه از بدنه‌ای آلومینیومی و ارائه شدن در سه رنگ زیبا و نداشتن برجستگی دوربین پشتی اشاره کرد. در دورانی که دوربین اغلب پرچمداران کمپانی‌ها از بدنه بیرون زده است، این طراحی نکسوس در مورد دوربین اصلی خود واقعا قابل ستودن است. این گوشی دارای رنگ های سفید، مشکی (یا خاکستری تیره) و آبی است.  ودر رنگ آبی، پشت دستگاه آبی رنگ بوده و جلوی آن سفید است. به نظر می‌رسد امسال با نکسوس‌های زیبایی روبرو باشیم.

همان‌طور که پیش‌تر هم تاکید شد، بر اساس گزارش اندروید پلیس، تمامی این اطلاعات از یک منبع موثق گرفته شده‌اند و تصویر بالا نیز با توجه به همین اطلاعات طراحی شده است. هرچقدر هم منبع موثق باشد، از آنجایی که این تصویر به صورت رسمی تایید نشده، هنوز صحت آن زیر سوال است. اما از آن‌جا که این اطلاعات و تصویر فوق، معتبرترین شایعاتی هستند که تاکنون در مورد این دستگاه‌ها شنیده‌ایم، شاید بتوان تنها برای درک حدودی طراحی نکسوس‌های marlin و sailfish به آن‌ها اعتماد کرد. و همچنین طی شایعاتی که به گوش می رسد ، صفحه نمایش مدل‌های marlin و sailfish، به ترتیب ۵.۵ و ۵ اینچ خواهد بود.


دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.