استفاده ار چیپ های اینتل در خودروهای BMW

ترکیب فناوری اینتل با شهرت شرکت صاحب‌نام بی.ام.دبلیو  در جهت تولید خودرو های بدون سرنشین یک ترکیب بسیار اطمینان بخش و جالب خواهد بود ، تا از این طریق شاهد پیشرفت چشم گیری در زمینه خودروهای بدون سرنشین باشیم .

شرکت اینتل با هدف عرضه یک خودروی خودران مستقل شروع به همکاری با شرکت خودروساز مشهور آلمانی بی.ام.دبلیو کرده همچنین شرکت موبایل آی که در زمینه تولید تجهیزات کمکی برای خودرو فعالیت می کند نیز به اینتل و BMW کمک می کند . این خودرو تا سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه خواهد شد.

این شرکت تراشه‌ساز، پردازنده خود را در خودرویی به نام iNext بکار خواهد برد که مدلی از اتومبیل‌های هایبریدی BMW است. این پردازنده‌ها در سنسورهای اتومبیل بکار خواهد رفت تا تمامی سامانه‌های موجود در آن را تقویت نماید.

این طور که به نظر می رسد این همکاری می تواند آینده بسیار درخشانی را در پیش روی خودروهای خودران قرار دهد و به زودی شاهد پیشرفت های بزرگی در این زمینه خواهیم بود .

برایان کرزانیچ، معاون اجرایی اینتل اظهار کرد:‌ «این همکاری نشانگر یک گام مهم برای پیشرفت صنعت خودروسازی به‌شمار می‌رود. اینتل با تزریق فناوری‌های نوین کامپیوتری به صنعت خودروسازی، در واقع قدرت خودروهای متصل را در همه اجزاء از قفل درب‌ها گرفته تا مراکز داده مربوط به اتومبیل‌ها تقویت می‌کند. شرکت موبایل‌آی نیز توانایی ژرف خود در تجزیه‌ و تحلیل بصری را به میدان می‌آورد، و نهایتا شرکت بی‌ام‌دبلیو نیز سابقه بی‌همتای خود در تجارب رانندگی را به اشتراک می‌گذارد.»

هرچند کمپانی های بزرگی دیگری هم مانند گوگل و اپل پا در صنعت خودروسازی گذاشته اند ،‌اما اینتل برخلاف دیگر شرکت‌های مشابه مانند گوگل، خودش را به تمامی درگیر جزئیات صنعت خودروسازی و ساخت کامل خودرو نمی‌کند.

اخیرا شرکت آی.بی.ام سیستم محاسبات شناختی خود را بر روی یک خودروی مستقل به نام Olli که محصول چاپ سه‌بعدی بود نصب کرد،‌ تا بتواند با سرنشینان تعامل کرده و به دستورات آنها عمل نماید.


دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.