همکاری IBM و سیسکو در جهت توسعه ابزار watson

IBM و سیسکو که دو شرکت بزرگ فعال در صنعت آی‌تی هستند، قصد دارند یک قرارداد همکاری برای توسعه‌ی سرویس Watson امضا کنند. این سرویس که به عنوان دستیار کسب و کار شناخته می‌شود، می‌تواند وظیفه‌ی هماهنگی بین نیروهای انسانی، وظایف، ارتباطات و جلسات کاری را بر عهده گیرد.

Watson یک دستیار کسب و کار است که در صورت امضای نهایی تفاهم‌نامه بین IBM و Cisco، به عنوانی دستیاری کامل، جلسات و وظایف کاری افراد را هماهنگ می‌کند. این دو شکرت میخواهند با توسعه این ابزار هرچه بیشتر در زمانی صرفه هماهنگی بین کارمندان و شرکت ها می شود صرفه جویی کنند  .

هر دو شرکت آی‌بی‌ام و سیسکو، از سیستم های قدرتمندی در زمینه هماهنگی و ایجاد ارتباط استفاده می کنند. IBMسرویس ایمیل قوی با نام Verse و یک سرویس همکاری بین بخش‌ها با نام Connections دارد. از طرفی سیسکو نیز سرویس پیام‌رسان Spark و سرویس کنفرانس آنلاین WebEx را در اختیار دارد. با همکاری این دو شرکت و هماهنگی بین این سرویس‌ها، می توانیم شاهد ایجاد یک سرویس بسیار قدرتمند در حوزه ارتباطات و هماهنگی باشیم . اولین پیش‌نمایش این سرویس در حال توسعه نیز ماه آینده در کنفرانس سیسکو با نام Cisco Live به نمایش در خواهد آمد.

از طرفی این همکاری برای کاربران ویژه‌ی اپل نیز مفید خواهد بود. زیرا که اپل همکاری و تعامل بسیار نزدیکی با این ۲ شرکت دارد .

اما مراحل توسعه‌ی این سرویس به این صورت است که ابتدا محصولات دو شرکت به یکدیگر متصل می‌شوند و قابلیت همگام‌سازی بین سرویس‌های ذکر شده فعال می‌شود. Inhi Cho Suh مدیر بخش راهکارهای همگام‌سازی IBM در مورد این همگام‌سازی توضیح می‌دهد که به طور مثال یک کاربر می‌تواند یک قرار ملاقات را با استفاده از سرویس ایمیل Verse در سرویس WebEx برنامه‌ریزی کند و برای اجرای آن نیز به راحتی از همان سرویس Verse استفاده کند. همگام‌سازی این سرویس‌ها باعث می‌شود که این کاربر بتواند جزئیات جلسات قبلی برگزار شده در سرویس WebEx را نیز مشاهده کند.

در مثالی دیگر، یک کاربر می‌تواند مشخصات کاربری دیگر را در سرویس Connections جستجو کند و پس از آن بوسیله‌ی Spark با او به تماس صوتی بپردازد.

Ross Daniels یکی از مدیران بخش همگام‌سازی سیسکو است که در مورد این همکاری می‌گوید: (با استفاده از سرویس جدید، کارمندان در جریان کاری خود باقی می‌مانند و نیازی نخواهند داشت که برای انجام کاری، کاردیگر را متوقف کنند).


دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.