مزایا و معایب کلاس های حضوری و آشنایی با سیستم های آموزشی جدید در دنیا

مزایا و معایب کلاس های حضوری و آشنایی با سیستم های آموزشی جدید در دنیا

تنها سیستم آموزشی شناخته شده و مرسوم، فضای کلاس درس با حضور استاد و دانشجو می باشد که همانند سایر روشها در کنار مزایایی که در خود دارد مغایبی را هم شامل می شود.

مزایای کلاس های حضوری

 مقید ساختن شما برای حضور در کلاس طبق یک برنامه زمان بندی شده،در کنار هم قرار گرفتن سایر کسانی که علایق مشترکی برای یادگیری در زمینه به خصوصی دارند، تبادل اطلاعات، استفاده از تجارب و نظراتی که در جمع کلاس مطرح می شود، یادگیری مطالب در جمع کلاس و انگیزه ای که برای مطالعه دروس هر جلسه و آمادگی برای جلسات بعدی در شما ایجاد می کند که در افراد مختلف متفاوت است و …

اما معایبی که شاید گاهی اوقات مانع از حضور شما در کلاس، یا حتی منجر به انصراف از ادامه حضور شما در کلاسها می شوند

هزینه هایی که باید برای این منظور صرف شوند، از جمله هزینه ثبت نام دوره ها و رفت و آمد، مشغله هایی که به صورت روزمره اتفاق می افتند و با ساعات کلاسهای شما تداخل پیدا می کنند، عدم رضایت درونی شما به دلیل مطابق نبودن ادعاهایی که در شیوه ارائه خدمات مطرح شده ولی در واقعیت چنین نمی باشد و باعث دلسردی و عقب نشینی شما خواهد شد.

محدوده زمانی که برای تدریس هر مبحث اختصاص داده شده است و شما می بایست با کلاس همگام شوید، محدود بودن کل ساعات آموزشی در نظر شده برای تدریس هر دوره، عدم امکان Capture نمودن سناریوها در زمان خودشان، فراموش شدن مباحث آموخته شده و مراحل پیاده سازی سناریوها با گذشت زمان و عدم تمرین که یادآوری تمامی آنها نیازمند مرور مجدد مباحث و صرف یک بازه زمانی برای این منظور می باشد.

 گاهی به دلیل سنگین شدن مباحث و ریزش تعداد دانشجویان کلاس، ادامه دوره ها خود به خود کنسل می شود و یا هزینه های مجدد برای گذراندن دوره های جدید و به روز کردن اطلاعات قدیمی، خسته کننده خواهند شد.

روشهای نوینی که در سیستمهای آموزشی دنیا به وجود آمده اند:

از جمله روشهای نوینی که در سیستمهای آموزشی دنیا به وجود آمده اند تدریس دوره های آموزشی در قالب CD/DVD) مالتی مدیا) برای آموزش به افراد است که در واقع به صورت خودآموز می باشد که البته سطح کیفی و شیوه آموزشهای به این سبک نیز متفاوت هستند.

از جمله شرکتهای معروفی که در زمینه آموزش شبکه در قالب مالتی مدیا، در حال فعالیت هستند، TrainSignal، CBT Nuggest و … سایر شرکتهایی می باشند که از نظر اولویت بندی در سطوح بعدی قرار می گیرند.

و ما نیز به این منظور جهت تسهیل و بهبود تمامی مشکلاتی که برشمردیم، گروهی را در کنار یکدیگر تشکیل داده ایم که تمامی نیازهای آموزشی شما را در بطن یک سیستم آموزشی جدید و به زبان فارسی پوشش می دهد.

1 نظرا برای این مطلب

20/01/23 07:58
download4i.com

ممنون از مطلب خوبتون


دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.