رفع بیش از ۱۰۰ مشکل اندروید توسط گوگل

روز گذشته گوگل، یک بسته‌ی بروز رسانی جدید را برای اندروید ارائه کرد که در آن بیش از ۱۰۰ مشکل این سیستم عامل رفع شده است. در این نسخه جدید،  درایورهای مربوط به قطعات جدید از سوی کمپانی‌های مختلف تولیدکننده تراشه نیز اضافه شده است.

در این بروز رسانی جدید اندروید، مدیاسرور اندروید که وظیفه‌ی پردازش استریم‌های ویدیویی و صوتی را برعهده دارد بروز رسانی شده و همچنین چندین حفره‌ی امنیتی نیز رفع شده است.

از بین ۱۰۰ مشکلی که در این نسخه‌ی اندروید رفع شده، ۱۶ مورد حفره‌ی امنیتی بوده که ۷ مورد از آن‌ها نیز به هکرها اجازه‌ی اجرای کدهای مختلف با بالاترین سطح را می‌داده است. این باگ‌ها با ارسال فایل صوتی یا تصویری خاصی به کاربر و از طریق مرورگر یا ایمیل یا اپلیکیشن پیام رسان، فعال می‌شدند. هنگ‌اوت و پیام رسان پیش‌فرض اندروید که پیش از این از این مدیاسرور استفاده می‌کردند دیگر فایل‌های استریم خود را به آن ارسال نمی‌کنند.

یکی دیگر از مشکل های امنیتی  که در نسخه‌ی جدید رفع شده است، مربوط به کتابخانه‌های OpenSSL و BoringSSL است که به همراه سیستم‌عامل اندروید وجود دارند. این حفره نیز اجازه‌ی اجرای کدهای نفوذکننده را بدون اطلاع کاربر می‌دهد.

بسته‌ی بروز رسانی این ماه اندروید به صورت دو بخش ارائه شده است. بخش اول که بر روی تمام ابزارهای اندروید اعمال می‌شود و بخش دوم براساس تراشه‌های بکار رفته در هر ابزار متفاوت است و تولیدکنندگان ابزارهای اندرویدی خودشان باید نسبت به ارائه‌ی بسته‌ی بروز رسانی اختصاصی اقدام کنند.


دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.