آشنایی با دنیای واقعی هکر ها

در مقاله قبلی شما را هک و انواع هکرها آشنا کردیم، در ادامه قصد داریم کمی در رابطه با زندگی و شرایط یک هکر شما و آشنا کنیم.

در بسیاری از فیلم ها هکرهایی نقش آفرینی می کنند بعنوان نمونه می توان از فیلم ماتریکس Matrix نام برد که شخصیت اصلی آن که آقای کیانو ریوز که در فیلم به نام نئو Neo است و قبل از ورود به دنیای ماتریکس در واقع یک هکر بوده است. در فیلم های سینمایی هکرهای کلاه سیاه و سفید هر دو نمایش داده می شوند با کیبرد هایی که به سرعت بر روی آن تایپ می کنند و بعضی اوقات چندین مانیتور کنار هم قرار داده شده.

البته بعضا هم هکرهایی که فقط یک لپ تاپ دارند و گاهی اوقات دنیا را نجات می دهند!

گاهی اوقات هکرهایی که در فیلم ها هستند با سرعت یک سیستم امنیتی را هک می کنند و بعضا زمان زیادتری برای نفوذ و هک نیاز دارند. ولی واقعیت داستان و پشت پرده به په صورت است؟

زندگی هکرها معمولا همراه با تحمل سختی، بی خوابی کشیدن های زیاد، شب کاری، سعی و خطای هایی که شاید تا هزار بار در یک پروژه طول بکشد همراه هست.

تنهایی یک هکر برای اینکه معمولا باید به صورت مخفی و در محیط هایی دور از دسترس فعالیت کند، باعث می شود این افراد خیلی اهل معاشرت نباشند! جدا از سبک زندگی، سختی هایی که یک هکر برای به دست آوردن دانش و تخصص لازم پشت سر گذاشته است هم خود واقعیتی است غیر قابل انکار!

ولی همیشه مثل فیلم ها نمی شود با چند تا کلیک سریع روی کیبورد ک سیستم امنیتی، وب سایت و یا تجهزیات سخت افزاری رت هک کرد، بلکه شاید صدها باز و بازهم بیشتر می بایست وقت و انرژی قرار داد و شاید دست آخر هم موفق به نفوذ نشوید

یک  هکر برای رسیدن به هدفش باید از مانع های امنیتی زیادی عبور کند، دیواره های آتش و فایروال های امنیتی ، الگورتیم های پیچیده و بسیاری لایه های امنیتی خاصی که در سر راه وی قرار دارد.

هکر های دنیای واقعی افرادی هستند که بی وقفه برای هدفشون وقت گذاشته و شاید چند شبانه روز اصلا نخوابند و مرتبا تمامی راه ها را بررسی می کنند، بیان این مطالب برای دوستانی است که شاید فکر می کنند به سادگی دیدن فیلم ها می شود یک هکر حرفه ای شد.

همچنین تلاش و زحمت و استمرار هم نقشی اساسی در این بین دارد، در کنار این موارد مطالعه و به روز کردن دانش و اطلاع از جدیدترین اطلاعات به شما در این راه کمک خواهد کردد.  پس فراموش نکنید اگه میخواهید یک هکر حرفه ای بشین بایستی، علاقه، پشت کار بی وقفه، کسب تخصص و تجربه کافی را برای خودتان لحاظ کنید.

در مقالات بعدی پیرامون اینکه  از کجا شروع کنم؟ و چه مسیری برای تبدیل شدن به یک هکر حرفه ای باید طی کنیم را مورد بحث قرار خواهیم داد.


دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.