۱۰ گوشی هوشمند برتر نیمه اول ۲۰۱۶ در بنچمارک آنتوتو

۱۰ گوشی برتر نیمه اول ۲۰۱۶ از دید AnTuTu

بنچمارک آنتوتو یکی از معتبرترین و پراستفاده‌ترین بنچمارک‌ها است که بر اساس اطلاعات و بررسی های آن رتبه‌ی گوشی‌های هوشمند از نظر قدرت مشخص می‌شود. در این مطلب ۱۰ گوشی برتر نیمه اول ۲۰۱۶ را بر اساس اطلاعات بنچمارک مورد بررسی قرار می دهیم.

حال که وارد نیمه دوم سال ۲۰۱۶ شده‌ایم، می توانیم نگاهی به لیست ۱۰ گوشی‌ برتر نیمه اول سال ۲۰۱۶ داشته باشیم. این لیست توسط بنچمارک محبوب AnTuTu اعلام شده است. همانطور که ملاحضه می کنید ، در لیست زیر شاهد گوشی‌ های هوشمند مجهز به پردازنده اسنپدراگون ۸۲۰ هستیم. اما نکته ی جدیدی که در امسال می توانیم مشاهده کنیم این است که ظاهرا استفاده از ۶ گیگابایت حافظه رم پردازشی و ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی ذخیره‌سازی به یک استاندارد برای پرچمداران  تبدیل شده است. در صورتی که سال گذشته مشخصاتی  در مورد این موضوع می شنیدیم امسال حتی می توانیم شاهد گوش های هوشمندی با ۸ گیگابایت رم پردازشی باشیم. حال نگاهی به لیست ۱۰ گوشی‌هوشمند بیندازید.

گوشی وان‌پلاس ۳ | گوشی‌ Le Max 2 | آیفون ۶ اس | 10 گوشی برتر نیمه اول 2016 از نگاه AnTuTu
۱۰ گوشی برتر نیمه اول ۲۰۱۶ از دید AnTuTu Benchmark

رتبه ۱ : گوشی وان‌پلاس ۳

رتبه اول این لیست متعلق به پرچمدار وان‌پلاس ۳ است که از پردازنده اسنپدراگون ۸۲۰ و ۶ گیگابایت رم پرازشی و نیز ۶۴ گیگابایت حافظه  ذخیره‌سازی داخلی بهره می‌برد. این محصول توانسته امتیاز ۱۴۰٫۰۲۸ را در آنتوتو بدست آورد که بهترین امتیاز کلی بدست آمده تا نیمه اولیه ۲۰۱۶ در این بنچمارک است. این گوشی هوشمند به دلیل بهره گرفتن از تمام قدرت چیپ اسنپدراگون ۸۲۰ به چنین رتبه‌ای دست یافته و این در حالی  است که سایر گوشی‌های هوشمند پرچمدار از تمام قدرت چیپ خود استفاده نمی‌کنند. بنابراین، با اینکه وان‌پلاس ۳ در اواخر ماه ژوئن به بازار عرضه شده، اما این گوشی توانسته در بنچمارک AnTuTu در رتبه اول قرار گیرد.

رتبه ۲ : گوشی هوشمند Vivo XPlay 5 Elite edition

رتبه بعدی متعلق به یک گوشی‌هوشمند چینی است که Vivo XPlay 5 Elite edition نام دارد ، این محصول در واقع اولین گوشی‌هوشمندی است که از ۶ گیگابایت رم پردازشی بهره می‌برد. این دستگاه با استفاده از یک پردازنده اسنپدراگون ۸۲۰ موفق به کسب امتیاز نهایی ۱۳۸۷۰۶ شده است. حافضه داخلی این گوشی هوشمند ۱۲۸ گیگابایت اعلام شده است. اما نکته قابل ذکر در مورد این موبایل این است که این گوشی‌هوشمند اولین گوشی چینی با نمایشگر خمیده است.

رتبه ۳ : گوشی‌ Le Max 2

در این لیست گوشی‌هوشمند Le Max 2 در رتبه سوم حضور دارد که این محصول نیز از اسنپدراگون ۸۲۰ و ۶ گیگابایت حافظه رم پردازشی بهره می‌برد و همچنین مجهز به ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی ذخیره‌سازی است. که این محصول توانسته به امتیاز ۱۳۸٫۰۲۶ دست یابد که توانسته با فاصله کمی نسبت به رتبه دوم لیست قرار می‌گیرد. در جایگاه چهارم و پنجم دو گوشی‌هوشمند چینی دیگر به نام ZUK Z2 Pro و Xiaomi Mi5 قرار گرفته‌اند. در کل این لیست،شاهد سه مدل گوشی‌هوشمند چینی از جمله Axon 7 و ZUK Z2 هستیم. شاید بتوان گفت که این موضوع تسلط این گوشی‌ها را در نیمه اول ۲۰۱۶ نشان می‌دهد.

گوشی‌ های هوشمند برتر نیمه اول سال ۲۰۱۶ رتبه ۳ به بعد

گوشی‌های هوشمند غیر چینی این لیست که در رتبه های بعدی قرار گرفته اند، گلکسی اس ۷ اج و آیفون SE و نیز آیفون ۶ اس هستند. لیست بالا همانطور که اشاره شد ۱۰ گوشی‌هوشمند برتر نیمه اول سال ۲۰۱۶ هستند. این امتیازات بر اساس داده‌هایی که از ۱ ژانویه تا ۳۰ ژوئن بدست آمده، محاسبه شده‌اند. تعداد امتیازات ثبت شده در این بازه زمانی حداقل ۲۰۰۰ مورد بوده که توسط نسخه ششم این بنچمارک بدست آمده‌اند.


دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.