کسب درآمد توسعه دهندگان بدافزار Hummer !!

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می‌شود شماری از هکرها اقدام به توسعه‌ی بدافزار کنند که از جمله‌ی آن می‌توان به درآمد بالای اینکار اشاره کرد. تحقیقات انجام شده نشان از این دارد که توسعه دهندگان بدافزار Hummer روزانه قریب به نیم میلیون دلار از محل توسعه‌ی خانواده‌ی بدافزارهای هامر به جیب می‌زنند!


کمپانی چینی چیتا موبایل در جایگاه بزرگ‌ترین تولید کنندگان برنامه های موبایلی نظیر آنتی ویروس، آنتی تروجان و برنامه های ابزار قرار دارد. این کمپانی تحقیقاتی را در خصوص بدافزار‌ها و علت توسعه‌ی چنین برنامه‌های مخربی انجام داده که طی آن به نتایج جالبی دست یافته است. براساس اطلاعات ارائه شده دلیل توسعه یک بدافزار را می‌توان در اثر آزمایش یا کنجکاوی ساده یا برای کسب درآمد بالا توجیه کرد. برای مثال به توسعه‌دهندگان مجموعه‌ی بدافزارها و ویروس‌های خانواده‌ی Hummer اشاره کرد. برآوردهای انجام شده توسط متخصصان هامر نشان از این دارد که این بدافزار روزانه بیش از نیم میلیون دلار را صرف توسعه دهندگانش می‌کند.

همچون بسیاری از بدافزارها و تروجان‌های توسعه یافته برای اندروید!

هامر نیز با استفاده از پنهان شدن در قالب یک اپلیکشن روی سیستم عامل اندروید گوشی کاربر قرار می‌گیرد. استفاده از فروشگاه‌های غیرمعتبر یا دانلود مستقیم فایل APK. روی گوشی هوشمند را باید اصلی‌ترین دلیل برای نفوذ تروجان و بدافزار‌ها در گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های مبتنی بر اندروید خواند. پس از نصب این بدافزار‌ها روی گوشی هوشمند کاربر، روش‌های مختلفی برای دسترسی به حالت روت استفاده می‌شود؛ پس از اینکه یک بدافزار موفق به اخد دسترسی روت شد، دیگر راه باز شده و می‌توان هر کاری را با استفاده از گوشی هوشمند انجام داد!

برای مثال ارسال پیام‌های متنی، کنترل ترافیک شبکه‌ی گوشی هوشمند و اجرا و متوقف کردن فعالیت‌های سایر اپلیکیشن‌ها از جمله‌ی این موارد است. نتایج تحقیقات نشان از این دارد که خانواده‌ی بدافزارهای هامر روزانه بیش از ۱.۴ میلیون دستگاه گجت هوشمند مبتنی بر اندروید را آلوده می‌کنند.

در صورتی که توسعه دهندگان بدافزار هامر به ازای نصب ناخواسته هر اپلیکیشن روی گجت کاربران ۰.۵ دلار دریافت کند، با احتساب آلوده شدن روزانه یک میلیون دستگاه اندرویدی، درآمد کسب شده توسط توسعه‌دهندگان این بدافزار به بیش از نیم میلیون دلار در روز می‌رسد.


دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.