معرفی بسته های آموزشی فارسی حرفه ای VMware Product 2016

الف – معرفی بسته آموزشی حرفه ای VMware Product 2016

گروه آموزشی فرزان در اقدامی جدید و نو آورانه بسته آموزشی منحصر به فردی را با نام (VMware Product 2016) آماده کرده است که شما میتوانید به فراخور نیاز خود از آموزش های منحصر به فرد موجود در این بسته بهره مند گردید.

محصول جدید گروه آموزشی فرزان پاسخی ۰ تا ۱۰۰ به تجارت های بزرگ و کوچک است و اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که نمی دانند شبکه و مجازی سازی را از کجا آغاز نمایند ،  آگاه باشید که این بسته آموزشی پاسخی دقیق به سوالات شماست و پس از همراه شدن با آموزش های موجود در این محصول میتوانید ادعا کنید که از معدود افرادی هستید که توانایی طراحی و توسعه زیر ساخت های مجازی را دارند. گروه آموزشی فرزان در این بسته از ابتدای آشنایی اولیه با مباحث شبکه تا انتهای آموزش های حرفه ای مجازی سازی و زیرساخت میز کار مجازی با شما همراه شده است .

این محصول با ۳ عنوان آموزشی وارد دنیای آموزش های غیر حضوری شبکه شده است ، عناوینی که نیاز امروزه تمامی مدیران فناوری اطلاعات و علاقمندان به دنیای شبکه است ، در این محصول شما پس از آشنایی با مفاهیم اولیه مجازی سازی و شبکه با آموزش های حرفه ای VSphere6 همراه میشوید و سپس با نصب پیاده سازی و پیکربندی یکی از غول های زیر ساخت میز کار مجازی (VDI) جهان یعنی نرم افزار Horizon 6 آشنا میگردید . شما میتوانید هر این از ۳ عنوان را به فراخور نیاز خود به صورت جداگانه تهیه نمایید .

عناوین بسته آموزشی VMware Product 2016 عبارتند از :

 • Introduction to VMware VSphere 6 (آشنایی با مجازی سازی ، نصب و پیکربندی محصولات پکیج VSphere 6  ) * ۱۵ ساعت
 • Mastering VMware VSphere 6 (نصب و پیکربندی سرویس های حرفه ای بسته VSphere 6) *  ۱۰ ساعت
 • Mastering VMware Horizon (نصب ، پیکربندی و اجرای سرویس های حرفه در زیر ساخت میزکار مجازی VMware یعنی Horizon ) * 15 ساعت

برای پاسخ به تمامی سوالات خود در باب مفاهیم و کیفیت محصول آموزشی با انتها این مقاله با ما همراه شوید.

ب ) معرفی  VMware و ماهیت بسته های آموزشی VSphere 6

مجازی سازی  (Virtualization) فناوری جدیدی است که امروزه زیر ساخت بیشتر فعالیت های اجرائی  را در زمینه کامپیوتر وفناوری اطلاعات ، به خود اختصاص داده است و چند سالی است که بحث حول این فناوری ، چالش اصلی بیشتر سازمانها و به خصوص مدیران فناوری اطلاعات است ، چرا که همواره مدیریت منابع و هزینه های تهیه و نگهداری تجهیزات مورد نیاز در بستر شبکه های کامپیوتری بحث برانگیز است . شاید ایده های اولیه این تکنولوژی زمانی شکل گرفت که بیشتر منابع سخت افزاری موجود تهیه شده در بستر شبکه های کامپیوتری به دلیل ناسازگاری های نرم افزاری به طور کامل قابل استفاده نبودند ، و برای پاسخ به این مساله برای هر سرویس اضافی ، نیاز به سرویس دهنده جدید و به طبع هزینه مجدد پیش می آمد. در حالی که سایر سخت افزار ها به دلیل نقص های نرم افزاری به استراحت می پرداختند. برای مثال در یک شبکه معین سرویسی مختص به اشتراک گذاشتن فایل ها مورد نیاز بود که بنابر سیاست های خاص بر روی سیستم عامل ویندوز و سرویس دیگری که برای مکالمات صوتی در بستر شبکه مورد نیاز بود بر روی سیستم عامل لینوکس راه اندازی شده بودند . در نگاه اول برای هر کدام از این دو ، نیاز به سخت افزار جداگانه ای احساس می شد اما مجازی سازی آغازی بر پاسخ به چنین مشکلاتی بود.

شرکت VMware توسط خانم دیان گرینی (Diane Greene) و همسرش مندل روزلبلوم(Mendel Rosenblum)  به همراه جمعی دیگر از افراد متخصص در سال ۱۹۹۸ تاسیس شد . خانم دیان گرینی مدرک لیسانس خود را از دانشگاه ورمونت در رشته مهندسی مکانیک و مدرک فوق لیسانس را از دانشگاه MIT در رشته مهندسی دریایی و مدرک فوق لیسانس دیگری از دانشگاه برکلی در رشته علوم کامپیوتر اخذ کردند.

همسر دیان ، پرفسور روزلبلوم مدرک علوم کامپیوتر خود را از دانشگاه استنفورد و در دانشگاه برکلی نیز مدرک دکتری علوم کامپیوتر را دریافت کرد. این دو با تاسیس شرکت VMware بر روی پروژه شبیه سازی سیستم‌های کامپیوتری فعالیت کردند. پروژه‌ای که به خلق یک سیستم عامل برای شبیه سازی کامپیوترها در ابعاد وسیع با امکان کنترل حافظه و پردازنده‌های متعدد همراه شد.

فعالیت شرکت VMware در سال ۱۹۹۸ به صورت مخفیانه انجام شد تا رقبا نتوانند از جزئیات پروژه و فعالیت‌ها مطلع شوند. این شرکت که هم اکنون بیش از یازده هزار پرسنل دارد تنها با ۲۰ کارمند کار خود را آغاز کرد و در اولین سال فعالیت نرم‌افزار VMware Workstation را به بازار عرضه کرد. پس از این نرم‌افزار نوع دیگری از نرم‌افزار مجازی‌سازی که برخلافVMware Workstation نیاز به سیستم‌عامل نداشت و امکان نصب مستقیم بر روی یک کامپیوتر یا سرور را داشت عرضه شد.

این نرم‌افزار با نام GSX به بازار آمد و در سال ۲۰۰۳ استقبال خوبی از آن به عمل آمد. در سال‌های بعد خانم دیان گرینی و دیگر مدیران شرکت تصمیم بر ارتقا قابلیت‌های نرم‌افزار داشتند و امکان انجام پردازش‌های همزمان و پشتیبانی دستگاه‌های ۶۴ بیتی را به این نرم افزار افزودند.

پ ) کاربرد ها و مزایای بسته های آموزشی VSphere6

دلایل بسیاری وجود دارد که شما را ترغیب به کسب دانش XenServer  می کند که به بررسی چندی از آنها می پردازیم:

 • VMware VSphere 6 پاسخ دقیقی به تجارت های کوچک و بزرگ است

آگاهی از امکانات جدیدی که در این نسخه پیش بینی شده است باعث میگردد تا بسیاری از شما بتوانید برای تجارت های کوچک و بزرگ خود از امکانات این نرم افزار بهره مند گردید و با  رویکردی دقیق تر و  چشمی باز تر اقدام به خرید سخت افزار و طراحی زیرساخت های خود نمایید، به این مفهوم که ما در این دوره هر آنچه که برای حرفه ای شدن لازم است در اختیار شما قرار میدهیم ، و این ادعا خالی از این نکته نیست که حرفه ای بودن شما باعث کاهش هزینه های گزاف سخت افزاری می گردد چرا که راهکار هایی که شما در ذهن دارید ، کم هزینه اما موثر هستند .

 • گروه آموزشی فرزان در VSphere 6 نیم نگاهی به Horizon6 انداخته است

گروه آموزشی فرزان در این دوره آموزشی روش نصب و راه اندازی زیر ساخت مجازی کار مجازی  Horizon6 را در اختیار شما قرار داده است که بسیاری از شما بتوانید پس از اتمام این دوره گام های خود را در راستای رسیدن به اهداف خود محکم تر بردارید و در مدت کوتاهی بتوانید زیر ساخت های حرفه ای Vsphere6 را راه اندازی کنید .

 • رویکرد آموزشی ما در مباحث مجازی سازی صفر تا ۱۰۰ می باشد

جالب است بدانید که شما در این دوره آموزشی میتوانید الفبای مجازی سازی را فرا بگیرید و در ادامه آن با مباحث حرفه ای مجازی سازی و رایانش ابری نظیر Network Virtualization آشنا خواهید شد پس خیالتان راحت باشد که آغاز راه حرفه ای شدن شما همان نقطه صفر مطلق می باشد و شما بدون هیچ پیش نیازی میتوانید این دوره را سپری کنید .

 • Network+ قلب تپنده مجازی سازی از نگاه ماست

در این دوره شما به طور نسبی با مباحث زیر ساختی شبکه آشنا خواهید شد و بر خلاف دیگر دوره ها آنها را به کار خواهید بست و قادر خواهید بود تا برای خود یک شبکه کوچک و کارا طراحی و پیاده سازی کنید که بتواند پاسخگوی بسیاری از مشکلات شما باشد .

ت) منابع آموزشی دوره VMware VSphere 6

منابع آموزشی دوره های VMware VSphere 6  را میتوان به موارد زیر تقسیم کرد:

 • کتاب Mastering VMware VSphere 6 از انتشارات Sybex
 • کتاب VMware Workstation No Experience Necessaryاز انتشارات Packt Publishing
 • دانسته های مدرس دوره و تجربه چندین سال طراحی و پیاده سازی زیرساخت های VMware
 • وبسایت رسمی VMware به نشانی :

http://www.vmware.com/support/

ث) عناوین آموزشی دوره  اول Introduction to VMware Vsphere6

Chapter 0 : Network and Virtualization Overview

Chapter 1: INSTALLING VMWARE WORKSTATION

Chapter 2: Introducing VMware vSphere 6

Chapter 3: Planning and Installing VMware ESXi

Chapter 4: Creating and Managing Virtual Machines

Chapter 5: Installing and Configuring vCenter Server

Chapter 6: Creating and Configuring Virtual Networks

Chapter 7: Creating and Configuring Storage Devices

ج) عناوین آموزشی دوره دوم  Mastering VMware Vsphere6

Chapter 0: Introducing VMware vSphere 6

Chapter 1: vSphere Update Manager and the vCenter Support Tools

Chapter 2: Ensuring High Availability and Business Continuity

Chapter 3: Securing VMware vSphere

Chapter 4: Using Templates and vApps

Chapter 5: Managing Resource Allocation

Chapter 6: Balancing Resource Utilization

Chapter 7: Monitoring VMware vSphere Performance

Chapter 8: Automating VMware vSphere

در قسمت بعد به بررسی معرفی  ماهیت سومین  سرفصل  آموزشی ( Horizon 6 ) خواهیم پرداخت.