دوره های آموزشی هک

دوره CEH
دورهCEH ((Certified Ethical Hacker یا هکر قانونمند یکی از معتبرترین و محبوب‌ترین دوره‌های آموزشی نفوذ در سراسر دنیا است که توسط شرکت EC-Council ارایه شده است. در این دوره به موضوعاتی مانند تست نفوذ شبکه و امنیت شبکه پرداخته می‌شود. CEH یکی از مهم ترین دوره های امنیتی برای مدیران و کارشناسان شبکه در سازمان های مختلف است.
در این دوره افراد آموزش داده می شود که چگونه ضعف‌ها و نقاط آسیب‌پذیری‌های سیستمی و نفوذ را دقیقا با همان ابزارها و روش‌هایی که هکر برای نفوذ مخربانه استفاده می‌کنند، شناسایی کنند. افرادی که این دوره را می گذرانند این مهارت را خواهند داشت که با ابزارهای هک و کالی و بقیه ابزار های مرتبط کار کنند و بتوانند به یک سیستم با هدف شناسایی ضعف‌های امنیتی نفوذ کنند.


چه مواردی را در دوره CEH v10 می آموزیم
در این دوره دانشجویان با چک لیست ‌های امنیتی آشنا و با روش‌ها و ابزارهای مختلفی که در عملیات نفوذ مورد استفاده قرار می‌گیرد، کار می‌کنند و بر این اساس دانشجویان در پایان دوره قادر خواهند بودند امنیت سیستم‌های موجود در سازمان را بررسی و تجهیزات و سیستم‌هایی که مورد نفوذ قرار گرفته‌اند را بازیابی کنند. همچنین برای بهبود فرآیند یادگیری در طول دوره سعی می‌شود تمامی تکنیک‌ها و روش‌هایی که در طول دوره به شکل تئوری آموزش داده می‌شوند؛ در کلاس به کمک لابراتورهای مجهز شبیه‌سازی و توسط دانشجویان به شکل عملی اجرا شوند.
مهارت‌هایی که دوره CEH به دانشجویان می‌افزاید، آن‌ها را به یک هکر قانونمند تبدیل می‌کند که بر این اساس خواهند توانست انواع روش‌های تست نفوذ را روی سامانه‌ها و شبکه‌ها اجرا و توان دفاعی سیستم‌های مورد نظر را سنجش کنند.


هکر قانونمند (کلاه سفید)
هکرهای قانونمند یا هکرهای کلاه سفید امروزه در همه جای جهان به شکل کاملا قانونی در حال فعالیت هستند و مهارت‌های این گروه جزء نیازهای اساسی هر سازمان و سیستم اطلاعاتی شده است.
بازار کار حوزه امنیت در اکثر نقاط جهان شرایط خوبی دارد و بازار ایران هم از این قائده مستثنی نیست. از آنجایی که تعداد متخصصان آموزش‌دیده در این حوزه نسبت به سایر حوزه‌ها بسیار کم‌تر است، معمولا درآمد این گروه از افراد هم در سطح بالایی قرار دارد.


اهداف دوره آموزش هکر قانونمند
البته در این دوره هدف آموزش هکر های قانونمند و حتی افرادی هستند که در مقابل تهدیدات امنیتی بتوانند به سازمان کمک کنند و آموزش های ارائه شده صرفاً جنبه قانونی دارد. اصولاً کلمه Ethical Hacker نیز به معنای هک اخلاقی و پایبندی به اصول اخلاقی در این زمینه می باشد.


چرا کسب دانش CEH لازم میباشد
دلایل بسیاری وجود دارد که شما را ترغیب به دریافت مدرک CEH می کند که به بررسی چندی از آنها می پردازیم.

CEH اثباتی بر توانایی های شما و حرفه ای بودن شماست:
در شرایطی که بیش از هزاران نفر در سراسر دنیا دارای مدارک Microsoft و CISCO و .. می باشند وجود یک مدرک حرفه ای در زمینه فناوری اطلاعات در رزومه شما ، از شما چهره ای خاص و قابل اعتماد میسازد در حالی که افراد بسیاری مشغول نصب و راه اندازی سرور های مایکروسافتی و یا زیر ساخت های سیسکو میباشند شما مشغول بررسی صحت عملکرد آنها میباشید و میتوانید در یک بررسی ساده خط بطلانی بر تمامی نقشه های برنامه ریزی شده در یک شبکه بکشید.
شما به عنوان یک هکر قانونمد دلایلی را ارائه میدهید که قدرتمند ترین شبکه های کامپیوتری به ساده ترین روش های موجود قابل نفوذ میباشند و در این لحظه دانش شما ارزش فوق العاده ای دارد چرا که میتوانید شبکه های کامپیوتری را از حملات هکر ها در امان بدارید و حافظ اسرار و اطلاعات یک سازمان باشید.


۲- CEH در طیف بسیاری از شرکت ها کاربرد دارد:
با داشتن دانش مبتنی بر امنیت و هک تمام مکان هایی که مجهز به یک شبکه کامپیوتری می باشند بازار مقصد شماست، شاید شما با داشتن مدارک مایکروسافت، در سازمان هایی که به زیر ساخت لینوکسی مجهز می باشند وارد نشوید اما دانش CEH شمارا در نگاه اول و در هنگام ارزیابی اولیه کاملا مستقل از دانش زیر ساخت وارد سازمان می کند، حال و پس از بررسی اولیه سازمان شما یک تیم از متخصصین برای ورود به زیرساخت تشکیل می دهید و با دانش خود آنها را مدیریت می کنید.


۳- CEH دانش امنیتی شما را به روز می کند:
اگر واقعا احساس می کنید یک هکر قانونمد هستید باید آگاه باشید که بروز بودن کمترین کاری است که باید تن به آن بدهید ، شما باید با استفاده از منابع و سایت های گوناگون که در این دوره از آنها آگاه می شوید، از آخرین تکنولوژی ها و علوم مختلف در زمینه فناوری اطلاعات مطلع باشید.


۴- CEH ترکیبی از چندین دوره است:
دانش یک هکر واقعی از دانش بالا و ابزار مختلف آن می باشد، دوره CEH بهترین فرصت برای تلفیق و دسته بندی علوم مختلف شما در زمینه های گوناگون نظیر Microsoft و CISCO و VMware و Linux و … می باشد.


گروه آموزشی فرزران با بهره‌گیری از اساتید مجرب و به‌روز، دوره CEH را بر اساس آخرین سرفصل‌های اعلام شده در سایت EC-Council برای شما عزیزان آماده کرده است. در این کورس آموزشی به شما تکنیک ها و ابزارهای هکر اخلاقی را آموزش می دهند. آموزش هایی که به شما در پیشبرد اهدافتان می تواند کمک بسیار زیادی بکند. ( دوره CEH v10

 

 


دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.