تصاحب استارتاپ Moodstocks فعال در حوزه شناسایی هوشمند توسط کمپانی گوگل

تصاحب استارتاپ فرانسوی Moodstocks توسط کمپانی گوگل

روز به روز شاهد نوآوری هایی در زمینه ی هوش مصنوعی در عصر فناوری و ایجاد استارتاپ‌های با ایده‌های نو و خلاقانه شاهد پیشرفت روزافزون در این حوزه هستیم. کمپانی گوگل به عنوان یکی از سردمداران این حوزه، یک استارتاپ را که در حوزه‌ی یادگیری ماشین فعالیت می‌کند، متعلق به خود کرده است. این استارتاپ فرانسوی Moodstocks نام دارد و سیستمی را برای تشخیص اشیا از روی تصویر توسعه داده است.

تکنولوژی تشخیص اشیاء توسط استارتاپ فرانسوی Moodstock

در زمانه ای قرار گرفته ایم که هوش مصنوعی به یکی از اصلی‌ترین فعالیت ها حوزه‌ی فناوری تبدیل شده است، بطوریکه کمپانی های بزرگی نظیر گوگل سرمایه‌گذاری عظیمی را در این حوزه انجام داده‌اند.

به عنوان مثال می‌توان به تصاحب کمپانی دیپ‌مایند و توسعه‌ی سیستم‌هایی اشاره کرد که موفق شد اخیرا قهرمان رشته‌ی Go را شکست دهد، اما گوگل فعالیت خود را در اینجا ختم نکرده چرا که غول جستجو اخیرا یک استارتاپ فرانسوی را با نام Moodstock مال خود کرده است.

این کمپانی فرانسوی سرویسی را توسعه داده که با استفاده از آن می‌توان اشیا را از طریق تصویر شناسایی کرد. هرچند جزئیات تصاحب موداستاک نظیر قیمت خرید اعلام نشده، اما براساس شنیده‌ها این استارتاپ به دفتر تحقیقات و توسعه‌ی گوگل در پاریس منتقل شده و فعالیت‌های خود را زیر پرچم گوگل ادامه خواهد داد.

موداستاک در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است:

از زمانی که ما فعالیت خود را در Moodstocks آغاز کردیم، هدف خود را تبدیل دوربین به سنسورهای هوشمندی قرار داده‌ایم تا بتوان با استفاده از آن بتوان اشیا را بصورت هوشمند توسط دوربین‌ها شناسایی کرد. فعالیت‌های ما پس از ترکیب با گوگل منجر به توسعه‌ی یک ابزار شناسایی از طریق تصویر هوشمند خواهد شد.

بررسی ویژگی های تکنولوژی استارتاپ مودستاک

این سرویس می تواند با فناوری هایی که کمپانی فرانسوی برای آن در نظر گرفته است ، اشیا مختلف را با سرعت بالایی با استفاده از دوربین گوشی های هوشمند شناسایی کند. اپلیکیشن توسعه یافته توسط Moodstocks با نام Overlay راهی بازار شده است که با استفاده از آن می‌توان البسه و لوازم منزل را در مجلات با استفاده از دوربین گوشی‌هوشمند شناسایی کرد. البته این ایده چندان هم جدید و نوآوری جدیدی نیست و گوگل از سال ۲۰۱۰ این ایده را در اپلیکیشن گوگل مورد استفاده قرار داده است، البته سرویس توسعه یافته توسط این استارتاپ ارزش اینکه گوگل آن را تصاحب کند را دارد.

طبق گزارشی که توسط گوگل اعلام شده است، گوگل در آینده‌ی نزدیک فناوری موداستاکس را درسرویس شناسایی تصویر خود ادغام کند. برای مثال با استفاده از این فناوری می‌توان در آینده‌ی نزدیک شاهد شناسایی اشیا و تگ کردن تصاویر در اپلیکیشن Google Photos باشیم.

البته قابل ذکر است که این تنها گوگل نیست که روی چنین فناوری‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کند، چراکه توییتر و فیسبوک نیز چنین فناوری‌های را در سرویس‌های خود داشته و توسعه می‌دهند. برای مثال می‌توان به توییتر اشاره کرد که استارتاپ بریتانیایی Magic Pony را مال خود کرده است.

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.