آپدیت جدید برنامه فیسبوک امکان آپلود تصاویر 360 درجه و ارسال ویدئو در کامنت را فراهم ساخت

اگر به خاطر داشته باشد چند هفته پیش خبری مبنی بر پشتیبانی احتمالی فیسبوک از تصاویر 360 درجه و پاناروما و سازگاری با واقعیت مجازی پخش شده بود. همان گونه که میدانید تصاویر 360 درجه اغلب توسط هدست های واقعیت مجازی ثبت میشوند و کاملا این قضیه محرز شده بود که فیسبوک به دنبال اضافه کردن این ویژگی در شبکه ی اجتماعی خود است. در حالی که این روز ها اکثر کمپانی های مطرح به شدت پیگیر فناوری واقعیت مجازی هستند تا از غافله عقب نمانند، محبوب ترین شبکه ی اجتماعی جهان نیز این موضوع را دریافته است و اکنون قابلیت هایی از این فناوری را به سایت خود افزوده است. همراه ما باشید.

قطعا یکی از مورد کاربرد ترین قابلیت های هدست های واقعیت مجازی همین ثبت تصاویر 360 درجه است و در حالی که گوشی های هوشمند تماماً قادر به ثبت تصاویر 360 درجه یا پاناروما هستند، این یک حرکت طبیعی و معقول از فیسبوک است که امکان ارسال این تصاویر در این شبکه را فراهم کند. فیسبوک 360 مطالب جدید شما را به صورت یکپارچه در میاورد اما اگر شما قصد داشته باشید که نگاهی به تصاویر دوستان خود بیاندازید، میتوانید از قابلیت های ویژه و کاربردی هدست واقعیت مجازی خود استفاده کنید که از این حیث Gear VR سامسونگ بسیار خوب عمل میکند.

این طور که گزارش شده است، در حال حاضر فقط دستگاه های سری گلکسی سامسونگ و آیفون های اپل امکان ارسال تصاویر 360 درجه را دارند اما مطمئنا دلیلی برای فراهم نشدن این قابلیت برای دیگر دستگاه ها وجود ندارد و در آینده ای نزدیک، امکان آپلود تصاویر 360 درجه برای دیگر دستگاه ها نیز فراهم خواهد شد. اما این تنها تغییر این شبکه ی اجتماعی محبوب نیست!

در آپدیت جدید امکان ارسال ویدئو به عنوان کامنت نیز فراهم شده است. در این اواخر توسعه دهندگان فیسبوک اقدامات خوبی را انجام داده اند و مدتی پیش شاهد استاندارد سازی اموجی های پیام رسان این شبکه ی اجتماعی نیز بودیم. به هر حال با اینکه شبکه ی اجتماعی تخصصی مربوط به تصاویر ، اینستاگرام محسوب میشود اما هنوز هم اغلب مطالب فیسبوک را نیز محتواهای دارای عکس تشکیل میدهند. همچنین با توجه به افت محسوس بازدیدکنندگان فیسبوک در این اواخر، میتوان امید داشت که با اضافه شدن ویژگی ها و قابلیت های جدید، مجددا این شبکه ی اجتماعی دل کاربران را به دست آورد و به روزهای اوج خود بازگردد. نظر شما درباره ی ویژگی های جدید فیسبوک چیست؟


دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.