آشنایی با ورژن جدید برنامه Lync Server به نام ۲۰۱۵ Skype for Business

اگر شما تا به حال  از Skype برای برقراری ارتباط  با دوستان و نزدیکان دور از محل شرکت خود استفاده می‌کردید، اکنون قادر هستید از قدرت و ساده بودن برنامه ی «Skype for Business» استفاده کنید و به راحتی نزدیکان خود را بیابید و با آنها ارتباط برقرار کنید. همچنین در عین حال، از دستگاه‌های‌خود که از طریق مکان امن تجاری تحت  مدیریت فناوری واطلاعات به سیستم‌های  سازمان‌خود متصل شده‌اند بدون هیچ گونه مشکلی استفاده کنید. اگرتابه حال از  Lync به برنامه «Skype for Business» روی آورده‌اید، قطعاً واقف خواهید شد که تمام ویژگی‌هایی که تاقبل از این در دسترس داشته‌اید اکنون بوسیله واسط تازه و نوآورانه‌ای با قابلیت های ساده‌تر و گزینه‌های بیشتر و اضافه تر جدید در کنترلتان قرار دارند:

  • تجربه ای نو و ظاهری جذاب
  • برقراری ارتباط ازطریق برنامه ی «Skype for Business» با استفاده از تلفن میز‌کارخودتان برای برقراری تماس‌های صوتی
  • ادغام با دایرکتوری برنامه  Skype
  • خصوصیت «Call Monitor»
  • خصوصیت «Rate My Call»
  • دسترسی داشتن سریع به کنترل‌های برقراری تماس
  • نشانه گذاری مخصوص نمایانگر حس ها

    اگر شما از نمونه  کاربرانی هستید که معمولا با نسخه ی تجاری Skype  در ارتباط بیشتری هستید، قطعاً «Skype for Business» به گمانتان بسیار آشنا خواهد بود: منوی  تماس‌ها، نمایشگرهای حضور، دکمه‌ها و نشانه ها و حتی صوت های درون برنامه به نحوی برنامه ریزی شده اند که گویی در خانه تان حضور دارید

منوی skype

منوی برقراری  تماس‌ در «Skype for Business»

کلیه ویژگی‌های اضطراری Lync تحولی نداشته اند، مانند آیکون های اقدامات سریع، که به شما امکان  می‌دهند تا با یک کلیک ارتباط تلفنی برقرار نمایید یا پیامی را ارسال کنید.

منوی تماس ها

اقدامات باسرعت  برای انجام ارتباط تماسی: IM ، تماس تلفنی،ارتباط  تصویری، کارت تماس و …

در منوی «Skype Meeting» قرارگیری ساده‌تر کنترل‌های برنامه و دیگرمنوها ، دسترسی فرمان موردنظرتان را آسان‌تر میسازد. در سربرگ مکالمه، متن گفتگوها  به صورت  قالب‌بندی شده که به آسانی کاربران تحت گفت‌ و گو قابل رویت باشند و مکالمات در صفحه های متوالی ولی به یک صورت (دارای سربرگ جدا برای انتخاب هر یک از گفت وگوها) به شما امکان خواهد داد تا بطور همزمان مسیر چندین بحث متفاوت را بررسی کنید.

ارتباط تماس ها
منوی IM با دومکان مکالمه و سربرگ ملاقات با منوی  Present

اگر درحین  مکالمه IM برای شما یک فایل ارسال شود، در آن صورت صرفاً با کمک ویژگی «Fire Transfer Preview» که دراین  نسخه جدید  ارائه شده به راحتی می‌توانید آن را مورد بررسی قرار دهید. پس از ارسال فایل، می‌توانید از سربرگ IM گزینه «Download» را برای آپدیت کردن آیکون فایل ها انتخاب کنید یا با راست ‌کلیک و کلیکو نگاه داشتن آن، فایل را دوباره ارسال مجدد کنید،هم چنین میتوانید پیش‌نمایش آن را رویت و یا آن را پاک کنید.

منوی IM skype

‌نمایش فایل ارسالی به شما در حین گفت و گو  IM

برقراری تماس از «Skype for Business» بوسیله تلفن میزکارخود برای پخش شدن  صدا

نکته : این ویژگی منوفقط  زمانی در دسترس خواهد بود  که سازمان‌تان از سرور ۲۰۱۵ «Skype for Business» پشتیبانی کند.

در صورتیکه یک گوشی تلفن PBX در اختیار دارید و بخش آی تی سازمان‌تان آن را برای کار با «Skype for Business» کانفیگ کرده‌ است، آنگاه قادر خواهید بود بدون محدودیت افراد مختلف را در سازمان خود جستجو کنید و با آنها از طریق کاربری این برنامه ارتباط برقرار کنید؛ و این در حالی است که صدای تماس‌ انجام گرفته از طریق تلفن میزکارتان پخش شود. شما نیز می‌توانید