Loading...

ورود به جمع متخصصین برتر شبکه

در چه سطحی هستید؟


ما دوره های مختلفی را از سطح ابتدایی تا حرفه ای ترین دوره ها برای آموزش شما در نظر گرفته ایم. اگر قصد دارید وارد دنیای شبکه شوید و یا اینکه دوره های تخصصی تر مدنظر شما است، ما می توانیم مسیر آموزشی پیشنهادی مناسب با شرایط شما ارائه کنیم.

Card image cap

میخوام وارد دنیای شبکه بشم
 

Card image cap

میخوام وارد دوره های تخصصی شبکه بشم

Card image cap

متخصص شبکه هستم و دنبال دوره خاصی میگردم!

قصد ورود به دنیای شبکه رو دارم

اگر می خواهید کار را از ابتدا شروع کنید ما به شما چهار گام پیشنهاد میدهیم: confused avatar

دوره پسیو و اکتیو شبکه (+Network)


این دوره در تمامی آموزشگاه ها بعنوان قدم صفر شما برای ورد به شبکه می باشد و نقش بسیار مهمی در آشنایی شما با کلیات شبکه های کامپیوتری، مفاهیم اولیه و پایه ای و به طور کلی ملزومات نرم افزاری و سخت افزاری شبکه خواهد داشت. اینکه شناخت خوبی بر روی تجهیزات پسیو شبکه و اصول اولیه برپایی یک شبکه بین چندین کامپیوتر پیدا کنید همگی در این دوره تدریس شده است.


دیگر ویژگی های دوره:

- مطالب مربوط به IP Address ها
- بحث های ارتباطی وایرلس
- آنتی ویروس ها
- عیب یابی های شبکه
- تجهیزات مصرفی در کابل کشی
- و مطالب دیگر...

دوره نتورک پلاس
برای مشاهده جزئیات دوره پسیو و اکتیو شبکه (+Network) کلیک کنید.
ورود

برپایی محیط مجازی سازی با نرم افزار VMware Workstation


پس از اینکه آشنایی و شناخت خوبی مخصوصا با تجهیزات پسیو شبکه پیدا کردید (با مطالعه دوره نتورک پلاس)، حالا نوبت به بحث پیاده سازی تمرینات و سناریو های عملی توسط شما می شود.

احتمالاً فکر می کنید منظور چندین کامپیوتر متصل به هم و ایجاد یک شبکه کامل است، بله دقیقا! فقط جنس و نوع کامپیوترها فیزیکی نیست و مجازی می باشد!
یکی از سوالات مهم در بحث آموزش شبکه مربوط به محیط و لابراتواری برای تست و تمرین می باشد که از طریق هر آنچه آموخته اید را پیاده سازی نمایید. شما نیاز به یک محیط شبکه دارید که تعدادی کامپیوتر به هم متصل باشد و ساختاری را مشابهه با یک شبکه واقعی ایجاد کند. بتوانید سیستم های ویندوز سروری و کلاینتی و لینوکس و نرم افزارهای مختلف را نصب کنید و همه را در یک شبکه متصل با هم در اختیار داشته باشید.
با استفاده از ماشین مجازی (Virtual Machine) و تکنولوژی به نام مجازی سازی (Virtualization) می توانید یک بستر کامل برای انجام تمرینات شبکه و پیاده سازی سناریوهای کاری فراهم نمایید و به بهترین شکل آموزش های خودتان رامورد پیاده سازی قرار دهید. تمامی این راهکارهای مجازی سازی از طریق نرم افزار VMware Workstation مورد پیاده سازی قرار می گیرد. خوب نرم افزارهای مجازی سازی (virtualization) دقیقاً می توانند به شما در این زمینه کمک کنند. ایجاد یک ساختار از ماشین های مجازی که بر روی هر کدام بتوانید هر سیستم عامل دلخواهی را نصب کنید و سپس شبکه سازی مابین آنها همانند همه آنچه در یک شبکه فیزیکی دارید توسط این نرم افزار انجام می شود.

تسلط حرفه ای بر روی ویندوز های کلاینتی مایکروسافت


شاید همین ابتدا فکر کنید منظور ما مهارت های مدرک ICDL و عمومی کامپیوتر می باشد ولی در واقع ما به شما پیشنهاد می کنیم، با تمامی قابلیت ها و توانمندی های پیشرفته و حرفه ای سیستم عامل های کلاینتی مایکروسافت از قبیل: ویندوز های (Windows 7,8,10) آشنا شوید. مطالبی که در این دوره آموزش می بینید مربوط به سرفصل های تخصصی و پیشرفته ویندوز می باشدو مخصوص شبکه کاران است.


سرفصل هایی در ویندوز های کلاینتی مایکروسافت که هر متخصص شبکه باید بر روی آنها مسلط باشد عبارتند از:

- NTFS Permission
- Storage Pool
- Bitlocker
- Backup & Restore
- Remote Desktop
- Virtual Hard Disk (VHD)
- Image
- Event Viewer
- AppLocker
- Firewall
- و غیره...

دوره ویندوز کلاینت

تسلط کامل به سخت افزار و قطعه شناسی و اسمبل (+A)


آخرین گام شما در این مرحله دوره کارشناس حرفه ای سخت افزار می باشد. یکی دیگر از حوزه هایی که پیشنهاد می شود در قدم ابتدایی وارد آن شوید بحث سخت افزار، قطعه شناسی به روز و اسمبل حرفه ای می باشد. در تمامی سازمان و شرکت ها شما نیاز به مهارت و شناخت عملکرد سیستم های سخت افزاری کامپیوتری دارید. اینکه شما بتوانید یک کیس کامپیوتر رومیزی (دسکتاپ) را با تمامی قطعات، کابل ها، کانکتورها، پردازنده، مادربرد، رم، هارد دیسک و کارت گرافیک و غیره به خوبی شناخته و مسلط به تمامی قطعات و اتصالات باشید در شروع به آموزش شبکه می تواند برای شما بسیار مفید باشد.

برای مشاهده جزئیات دوره سخت افزار و قطعه شناسی و اسمبل (+A) کلیک کنید.
ورود

میخوام وارد دوره های تخصصی شبکه بشمconfused avatar


پس از اینکه 4 گام ابتدایی را پشت سر گذاشتید حالا نوبت به انتخاب دوره های تخصصی بر اساس شرایط بازار کار است. در این قدم می توانید بر اساس علاقه خودتان گرایش های موجود را انتخاب نمایید که از بین مایکروسافت، سیسکو، میکروتیک، لینوکس، مجازی سازی، امنیت شبکه و سایر تخصص ها می باشد . توضیح کوتاهی در این قسمت ارائه خواهیم داد که به انتخاب مسیر بهتر شما کمک خواهد کرد سپس در ادامه می توانید چارت هر تخصص و توضیحات کامل و تخصصی مربوط به آن تخصص را مشاهده نمایید .

لوگو دوره مایکروسافت

تخصص مایکروسافت
Microsoft

اولین گرایشی پیشنهادی ما دوره های تخصصی مایکروسافت است.در هر شبکه با هر مقیاسی که بخواهید در آن بعنوان یک ادمین و مدیر شبکه فعالیت نمایید سیستم عامل های کلاینتی و سروری مایکروسافت و همینطور تعدادی دیگر از محصولات این شرکت حتما وجود خواهد داشت. از ویندوز سرور 2008 قدیمی تا سرور 2012 و 2016 و جدیدترین سیستم عامل سروری این شرکت 2019، به همراه ویندوز های کلاینتی 7 و 8 و 10 امروزه در تمامی شبکه های کوچک و بزرگ وجود دارد. دوره های مایکروسافت بعنوان یکی از اولین تخصص هایی هست که حتما استفاده کاربردی و خوبی از آن در محیط کاری خودتان خواهید داشت. توضیحات تکمیلی در رابطه با چگونگی شروع و انتخاب دوره های این تخصص در صفحه چارت دوره های آموزشی سایت توضیح داده شده است.

لوگو دوره میکروتیک

تخصص میکروتیک
Mikrotik

گرایش میکروتیک امروزه بسیار کاربردی و در سطح سازمان ها در مقایس های بزرگ و گوچک مورد استقبال قرار گرفته است از طرفی به خاطر تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری قوی و کارآمد این شرکت شاهد به کارگیری گسترده استفاده از میکروتیک در شبکه های امروزی می باشیم.
وجود روترهای وایرلس و همینطور نرم افزار قدرتمند که حتی بدون نیاز به تجهیزات سخت افزاری هم می توانید از آن استفاده نمایید باعث شده است تا میکروتیک و دوره های آموزشی آن جزو تخصص های خوب برای بازار کار است.
توضیحات تکمیلی در رابطه با چگونگی شروع و انتخاب دوره های این تخصص در صفحه چارت دوره های آموزشی سایت توضیح داده شده است.

لوگو دوره لینوکس

تخصص لینوکس
Linux

گرایش لینوکس که مربوط به Open Source (متن باز) می باشد شامل سیستم عامل های مختلفی است که در این رابطه در دنیا معرفی شده است. لینوکس در حوزه امنیت و همینطور وب سرور و وب سایت بسیار کاربردی است و لزوماً بدون دانستن این تخصص نمی توانید در حوزه های فوق پیشرفت کاری داشته باشید. دوره های لینوکس بسیار متنوع و بر اساس سیستم عامل ها (توزیع) های مختلفی که وجود دارد دسته بندی می شود و متخصصین لینوکس دارای جایگاه کاری مناسبی به شرط استفاده از زیرساخت شبکه از لینوکس می باشند. توضیحات تکمیلی در رابطه با چگونگی شروع و انتخاب دوره های این تخصص در صفحه چارت دوره های آموزشی سایت توضیح داده شده است.

لوگئ دوره مجازی سازی

تخصص مجازی سازی
Virtualization

گرایش مجازی سازی یا virtualization یکی از اصلی ترین تخصص های حال حاظر در بازار کار می باشد توانایی ایجاد سرورهای مجازی باعث کاهش هزینه و افزایش راندمان در شبکه سازمان می شود. شرکت VMware بعنوان یکی از پیشتازان این حوزه محصولات حرفه ای را به بازار معرفی کرده است که یک متخصص شبکه حتما باید در رزومه خود توانایی راه اندازی بستر مجازی سازی را با نرم افزارهای این شرکت داشته باشد. توضیحات تکمیلی در رابطه با چگونگی شروع و انتخاب دوره های این تخصص در صفحه چارت دوره های آموزشی سایت توضیح داده شده است.

لوگو دوره سیسکو

تخصص سیسکو
Cisco

گرایش سیسکو به خاطر تجهیزات قوی و کارآمد این شرکت جزو تخصص های خوب برای بازار کار است. مخصوصا هر چه مقایس سازمان و شبکه و زیرساخت بزرگ تر شود لزوم استفاده از تجهیزات سوئیچ و روتر و فایروال های شرکت سیسکو بیشتر می شود. هر چند که استفاده از تجهیزات سخت افزاری سیسکو در شبکه های کوچک کمتر استفاده می شود ولی دانش به دست آمده در دوره های سیسکو به شما کمک می کند تا درک بهتری از اصول کارکرد زیرساخت شبکه پیدا کنید. توضیحات تکمیلی در رابطه با چگونگی شروع و انتخاب دوره های این تخصص در صفحه چارت دوره های آموزشی سایت توضیح داده شده است.

لوگو دوره کامپتیا

تخصص کامپتیا
CompTIA

دوره های کامپتیا را بعنوان یک گرایش عمومی شبکه هم می توان در نظر گرفت دوره هایی که در این تخصص وجود دارد بیشتر جنبه عمومی و کاربردی شبکه را دارد و ما به همه علاقه مندان پیشنهاد می کنیم در صورت امکان دوره های این تخصص را به صورت کامل مطالعه کنند تا در بازار کار شرایط خوبی از نظر کاری به دست آورند. توضیحات تکمیلی در رابطه با چگونگی شروع و انتخاب دوره های این تخصص در صفحه چارت دوره های آموزشی سایت توضیح داده شده است.

لوگو دوره امنیت شبکه

امنیت شبکه
Network Security+

امنیت یکی دیگر از تخصص هایی است که با مقبولیت زیادی از طرف علاقه مندان به شبکه رو به رو شده است. امنیت در حوزه های مختلفی تعریف می شود که از تجهیزات سخت افزاری از قبیل روترها و فایروال ها تا بحث تست نفوذ و ضد هک همگی جزو دوره هایی است که توانایی های شما را بعنوان یک متخصص در محیط کاری افزایش می دهد و باعث کسب موقعیت های شغلی بهتر می شود. توضیحات تکمیلی در رابطه با چگونگی شروع و انتخاب دوره های این تخصص در صفحه چارت دوره های آموزشی سایت توضیح داده شده است.

لوگو دوره امنیت شبکه

تخصص مجازی سازی سیتریکس
Citrix

شرکت سیتریکس در کنار شرکت وی ام ور، در زمینه ارائه راهکارهای نرم افزاری مجازی سازی جزو برترین ها می باشد دوره های آموزشی این شرکت مبتنی بر محصولات XenServer & XenApp به صورت گسترده در تمامی شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد.

متخصص شبکه هستم و دنبال دوره های حرفه ای و خاصی میگردم... confused avatar


شما بعنوان یک کارشناس و متخصص شبکه بسته به موقعیت کاری که در آن قرار می گیرید نیاز به دوره های تخصصی و حرفه ای خاصی پیدا می کنید که معمولا به صورت تک دوره می باشند و به صورت ویژه به یک قابلیت و یا امکان خاص مربوط می باشند. مثلا ممکن است دوره سرور Server HP را بخواهید تا با مدیریت و پیکربندی سرورهای فیزیکی برند اچ پی آشنا شوید و یا اینکه نیاز به برقرار ارتباط تصویری در داخل شبکه سازمان داشته باشید که در این حالت دوره Skype for Bussines 2015 مناسب شما می باشد و سایر دوره های تکی که در اینجا برای شما قرار داده شده است تا بر اساس شرایط شبکه سازمانی خودتان آنها را بیاموزید.

لوگو دوره بکاپ محیط مجازی

بکاپ محیط مجازی
Veeam Backup 9.5

بعنوان یک کارشناس حرفه ای شبکه تهیه نسخه پشتیبان از سرورهای مجازی بسیار حائز اهمیت است در شبکه هایی با مقایس های کوچک و بزرگ حفظ اطلاعات و بازگردانی داده ها در کمترین زمان ممکن باعث برتری یک متخصص شبکه با استفاده از نرم افزار Veeam Backup می گردد.

لوگو دوره بکاپ محیط فیزیکی

بکاپ محیط فیزیکی
Symantec Veritas Backup Exec 2016

یکی از نرم افزارهای تخصصی در حوزه بکاپ گیری از محیط های دارای سرورهای فیزیکی، مربوط به Backup Exec می باشد که به راحتی می توانید از دیتا و پیکربندی اطلاعات اقدام به تهیه نسخه پشتیبان نمایید و به سهولت و در زمان بسیار کوتاهی اقدام به بازگرداندن همه اطلاعات نمایید.

لوگو دوره سرور اچ پی

پیکربندی سرور اچ پی
HP Server

سرورهای فیزیکی جزو اصلی ترین ساختارهای تشکیل دهنده شبکه های امروزی می باشند. شرکت HP یکی از پیشتازان ارائه اینگونه کامپیوترهای سروری می باشد. هر ادمین حرفه ای باید تسلط کامل بر پیکربندی و مدیریت تجهیزات این برند را داشته باشد.

لوگو پیکربندی میل سرور

پیکربندی میل سرور
Exchange Server 2016

اگر می خواهید به صورت حرفه ای درون شبکه داخلی سازمان یک میل سرور جهت رد و بدل شدن ایمیل های کاربران داشته باشید که هم دارای امنیت و سرعت بالا و همچنین امکانات بسیار زیادی جهت استفاده باشد، مایکروسافت این دوره را برای متخصصین حرفه ای پیشنهاد می کند.

لوگو ارتباط تصویری

پیکربندی ارتباط تصویری
Skype for Business 2015

در این دوره نحوه تماس های ویدئو کنفرانس‌ چند نفره در شبکه سازمان مورد پیاده سازی قرار می گیرد. بعنوان یک متخصص اگر بخواهید با کمترین هزینه ممکن در یک شبکه ارتباط ویدئو کنفرانس‌ داشته باشید،Skype for Business بهترین انتخاب ممکن خواهد بود.

لوگئ System Center Configuration Manager

System Center
Configuration Manager 2016

در این دوره با نرم افزار فوق حرفه ای شرکت مایکروسافت که برای مدیریت تجهیزات شبکه، سیستم عامل ها، نصب برنامه های مورد نیاز، به روز رسانی و نصب Update ها، جمع آموری اطلاعات نرم افزاری و سخت افزاری از شبکه داخلی و بسیاری موارد دیگر است آشنا می شوید.

لوگو دوره EMC Storage

 
EMC Storage

متخصصین به پیکربندی تخصصی تجهیزات پیشرفته ذخیره سازی از قبیل SAN Storage ها در این دوره با مفاهیم و قابلیت های مربوطه آشنا می شوند. در شبکه های سازمانی بزرگ تجهیزات ذخیره سازی از اهمیت بسیار بالایی در پیکربندی برخورد می باشند.

لوگو SolarWinds

مانیتورینگ شبکه با نرم افزار
SolarWinds

مانیتورینگ در یک شبکه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است امروزه نرم افزارهای حرفه ای در بازار موجود است که شرکت SolarWinds با ارائه نرم افزار تخصصی یکی از پیشتازان در این زمینه است. بعنوان یک ادمین حرفه ای حتما در شبکه خودتان نیاز به مانیتورینگ و نظارت بر فعالیت را خواهید داشت.

لوگو دوره Zabbix

نرم افزار مانیتورینگ
Zabbix

یکی دیگر از نرم افزارهای تخصصی و حرفه ای در زمینه مانیتورینگ مربوط به زبیکس می شود . zabbix یک نرم افزار متن باز محسوب می شود و می توانید برای مانیتورینگ سرویسها و سرورهای شبکه، تجهیزات و دیوایس های شبکه و تقربا هر آنچه در شبکه دارید استفاده نمایید.

لوگو دوره WireShark

نرم افزار مانیتورینگ
WireShark

نرم افزار دیگر حرفه ای در زمینه مانیتورینگ، مربوط به وایرشارک است که در دسته بندی امنیت شبکه هم قرار می گیرد. از این نرم افزار برای آنالیز ترافیک شبکه، نظارت بر ارسال و دریافت بسته های داده در شبکه، بررسی آمارگیری و بسیاری موارد دیگر استفاده می گردد.

لوگو دوره Kerio

فایروال نرم افزاری
Kerio Control

امروزه کمتر متخصص حرفه ای در شبکه را می توان پیدا کرد که دانش پیکربندی فایروال را در شبکه سازمان نداشته باشد. یکی از فایروال های نرم افزاری قوی و کارآمد کریو می باشد که دارای قابلیت های بسیاری در مدیریت دسترسی به اینترنت و کاربران شبکه، وی پی ان، جلوگیری از نفوذ و ... می باشد.

لوگو دوره FortiNet

فایروال نرم افزاری
FortiGate

اگر بحث تخصصی امنیت شبکه باشد فایروال های سخت افزاری شرکت FORTINET، به نام فورتی گیت دارای بالاترین جایگاه در شبکه سازمان ها می باشند. استفاده از تجهیزات فورتی گیت و در شبکه های سازمانی باعث ارتقای بسیار زیاد امنیت و مقابله با خطرات و حملات می گردد.

لوگو دوره juniper

فایروال نرم افزاری
Juniper

جونیپر نیز یکی دیگر از پیشتازان ارائه تجهیزات فایروال در دنیا می باشد، در این دوره آموزشی با پیکربندی تجهیزات سخت افزاری شرکت juniper آشنا خواهید شد. همواره یکی از انتخاب های متخصصین امنیت فایروال های شرکت جونیپر می باشد.

لوگو دوره Firepower

فایروال نرم افزاری
Firepower

شرکت سیسکو Firewall خود را Next-Generation به معنای نسل بعدی فایروال ها می داند و امروزه این فایروال جایگاه بسیار بالایی در بین کارشناسان امنیت اطلاعات دارد. در این دوره آموزشی شما با این تجهیز قدرتمند شرکت سیسکو آشنا می شوید.

لوگو دوره VOIP

ارتباط مبتنی بر آی پی
(تلفن VOIP) الستیکس

در این دوره آموزشی با فناوری (Voice Over IP (VOIP و سیستم تلفنی الستیکس (Elastix) و چگونگی راه اندازی تجهیزات و سیستم عامل آشنا خواهید شد. امروزه متخصصین شبکه به صورت گسترده از VOIP برای کاهش هزینه و افزایش کیفیت ارتباطات استفاده می کنند.

لوگو دوره VMware NSX

مجازی سازی دیتا سنتر
VMware NSX

توسط این برنامه می توانید تمامی زیر ساخت های شبکه مانند سوئیچ ها، فایروال ها، روترها و دیگر بسترهای سخت افزاری را به صورت مجازی پیاده سازی نمایید. VMware NSX دارای قابلیتی است که تمامی زیرساخت های شبکه های فیزیکی را به صورت مجازی برای استفاده فراهم نماید.

لوگو دوره Batch Script Linux

مجازی سازی دیتا سنتر
Batch Script Linux

اسکریپت نویسی را می توان از دوره های بسیار خاص و تخصصی در لینوکس نام برد. در این دوره می توانید نحوه دستورات و توابع و کدنویسی برای Batch Script را بیاموزید و به این ترتیب در سیستم عامل لینوکس بسیاری از امور را به صورت حرفه ای انجام دهید.

لوگو دوره VMware Horizon View

پیکربندی VDI
VMware Horizon View

با استفاده از راهکار VDI می توانید هر نرم افزاری که روی رایانه کاربران قادر به اجرا نیستید. (به دلیل محدودیت سخت افزاری و …) و از طریق مجازی سازی VMware با بالاترین قدرت پردازشی اجرا نمایید. در واقع سرورهای مجازی VMware، مسئولیت پردازش نرم افزارها را برعهده دارند و روی کامپیوترهای کاربران بدون نیاز به نصب برنامه امکان استفاده از آن برای محیا می گردد.

لوگو دوره CITRIX XenApp

CITRIX XenApp &
XenDesktop

یکی دیگر از راهکاری های راه اندازی زیرساخت میزکار مجازی یا VDI استفاده از محصول شرکت سیتریکس است که قابلیت هایی مشابهه با محصول شرکت VMware را به شما ارائه می دهد. در ایران استفاده از محصولات شرکت CITRIX به سرعت بین متخصصین در حال رواج می باشد.

چرا گروه آموزشی فرزان؟


دوره های گروه آموزشی فرزان مطابق با استاندارد ها ی کلاس های حضوری تدریس شده و عملی و سناریو محور می باشد و در صورت قبولی در آزمون پایان دوره امکان دریافت مدرک را هم خواهید داشت .

پروسه آموزشی فرزان

وجه تمایز مجموعه آموزشی فرزان از سایر رقبا (طبق نظر مخاطبان)

رعایت استاندارد آموزشی و سناریو محور
متد تدریس مشابهه با شیوه آموزشگاهی
بهره گیری از بهترین اساتید سطح کشور
مشاوره رایگان
ارائه مدرک پایان دوره
پرداختن به بازار کار و ارائه پکیج های مناسب
قیمت مناسب با بوجه کارمندان و دانشجویان

اگر تصمیم خودتان را گرفته اید و می خواهید قدم در دنیای شبکه بگذارید بنابراین از اولین قدم تا تبدیل شدن به یک متخصص همراه شما خواهیم بود.

کلی سوال راجب به بازار کار و شاخه های شبکه و امنیت شبکه داری که تو ذهنت بدون جواب موندن؟ میتونی به طور رایگان از کارشناسان مجموعه فرزان کمک بگیری.
021-22010430
info@modir-shabake.com

لینک ورود به وب سایت: