۱۰ گوشی هوشمند برتر نیمه اول ۲۰۱۶ در بنچمارک آنتوتو

بنچمارک آنتوتو یکی از معتبرترین و پراستفاده‌ترین بنچمارک‌ها است که بر اساس اطلاعات و بررسی های آن رتبه‌ی گوشی‌های هوشمند از نظر قدرت مشخص می‌شود. در این مطلب برترین گوشی‌های هوشمند نیمه اول ۲۰۱۶ را بر اساس اطلاعات بنچمارک مورد بررسی قرار می دهیم.

حال که وارد نیمه دوم سال ۲۰۱۶ شده‌ایم، می توانیم نگاهی به لیست ۱۰ گوشی‌هوشمند برتر نیمه اولیه سال ۲۰۱۶ داشته باشیم. این لیست توسط بنچمارک محبوب AnTuTu اعلام شده است. همانطور که ملاحضه می کنید ، در لیست زیر شاهد گوشی‌ های هوشمند مجهز به پردازنده اسنپدراگون ۸۲۰ هستیم. اما نکته ی جدیدی که در امسال می توانیم مشاهده کنیم این است که ظاهرا استفاده از ۶ گیگابایت حافظه رم پردازشی و ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی ذخیره‌سازی به یک استاندارد برای پرچمداران  تبدیل شده است. در صورتی که سال گذشته مشخصاتی  در مورد این موضوع می شنیدیم امسال حتی می توانیم شاهد گوش های هوشمندی با ۸ گیگابایت رم پردازشی باشیم. حال نگاهی به لیست ۱۰ گوشی‌هوشمند بیندازید.

f6adcd0f-dc4c-4974-be10-eb50df62b716

رتبه اول این لیست متعلق به پرچمدار وان‌پلاس ۳ است که از پردازنده اسنپدراگون ۸۲۰ و ۶ گیگابایت رم پرازشی و نیز ۶۴ گیگابایت حافظه  ذخیره‌سازی داخلی بهره می‌برد. این محصول توانسته امتیاز ۱۴۰٫۰۲۸ را در آنتوتو بدست آورد که بهترین امتیاز کلی بدست آمده تا نیمه اولیه ۲۰۱۶ در این بنچمارک است. این گوشی هوشمند به دلیل بهره گرفتن از تمام قدرت چیپ اسنپدراگون ۸۲۰ به چنین رتبه‌ای دست یافته و این در حالی  است که سایر گوشی‌های هوشمند پرچمدار از تمام قدرت چیپ خود استفاده نمی‌کنند. بنابراین، با اینکه وان‌پلاس ۳ در اواخر ماه ژوئن به بازار عرضه شده، اما این گوشی توانسته در بنچمارک AnTuTu در رتبه اول قرار گیرد.

رتبه بعدی متعلق به یک گوشی‌هوشمند چینی است که Vivo XPlay 5 Elite edition نام دارد ، این محصول در واقع اولین گوشی‌هوشمندی است که از ۶ گیگابایت رم پردازشی بهره می‌برد. این دستگاه با استفاده از یک پردازنده اسنپدراگون ۸۲۰ موفق به کسب امتیاز نهایی ۱۳۸۷۰۶ شده است. حافضه داخلی این گوشی هوشمند ۱۲۸ گیگابایت اعلام شده است. اما نکته قابل ذکر در مورد این موبایل این است که این گوشی‌هوشمند اولین گوشی چینی با نمایشگر خمیده است.

در این لیست گوشی‌هوشمند Le Max 2 در رتبه سوم حضور دارد که این محصول نیز از اسنپدراگون ۸۲۰ و ۶ گیگابایت حافظه رم پردازشی بهره می‌برد و همچنین مجهز به ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی ذخیره‌سازی است. که این محصول توانسته به امتیاز ۱۳۸٫۰۲۶ دست یابد که توانسته با فاصله کمی نسبت به رتبه دوم لیست قرار می‌گیرد. در جایگاه چهارم و پنجم دو گوشی‌هوشمند چینی دیگر به نام ZUK Z2 Pro و Xiaomi Mi5 قرار گرفته‌اند. در کل این لیست،شاهد سه مدل گوشی‌هوشمند چینی از جمله Axon 7 و ZUK Z2 هستیم. شاید بتوان گفت که این موضوع تسلط این گوشی‌ها را در نیمه اول ۲۰۱۶ نشان می‌دهد.

گوشی‌های هوشمند غیر چینی این لیست که در رتبه های بعدی قرار گرفته اند، گلکسی اس ۷ اج و آیفون SE  نیز آیفون ۶ اس هستند. لیست بالا همانطور که اشاره شد ۱۰ گوشی‌هوشمند برتر نیمه اول سال ۲۰۱۶ هستند. این امتیازات بر اساس داده‌هایی که از ۱ ژانویه تا ۳۰ ژوئن بدست آمده، محاسبه شده‌اند. تعداد امتیازات ثبت شده در این بازه زمانی حداقل ۲۰۰۰ مورد بوده که توسط نسخه ششم این بنچمارک بدست آمده‌اند.


دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.